Zadetek Mbappeja prinaša zmago PSG nad Real Madridom v Ligi prvakov

Rusija (bbabo.net), - Francoski "Paris Saint-Germain" je doma v prvi tekmi 1/8 finala Lige prvakov premagal "Real" - 1:0. Kylian Mbappe je zadel.

Veliki evropski nogomet se je končno vrnil. In kaj bi lahko bilo boljšega na tak dan kot soočenje enega od glavnih kandidatov za zmago v Ligi prvakov - PSG in Real Madrid. Ja, Parižani imajo manj izkušenj z igranjem na tej ravni, te trofeje še niso osvojili, medtem ko je Madrid rekorder po številu naslovov (13). Toda sestava francoskega kluba je zdaj še močnejša od sestave "kremastega". Neymar, Lionel Messi, Kylian Mbappe so zvezde prve velikosti.

Na splošno se je igra v Parizu izkazala za ne najsvetlejšo, pred odmorom pa ekipi sploh nista ustvarili niti enega zares nevarnega trenutka. Vse se je spremenilo v drugem polčasu, ko se je PSG nekoliko bolj razgibal in tako prisilil goste v protinapade. Sredi drugega polčasa so si gostitelji zaradi prekrška Danija Carvajala nad Mbappejem prislužili celo enajstmetrovko. Messi je prišel do točke, a se je Thibaut Courtois spopadel z njegovim udarcem.

Proti koncu srečanja je PSG začel vse bolj ogrožati vrata Courtoisa. Mauricio Pochettino je na igrišče izpustil Neymarja, ki je zaradi poškodbe izpustil več kot mesec dni. Brazilec je bil tisti, ki je že v podaljšanem času dal povratno podajo Mbappeju, pariški napadalec je učinkovito premagal dva branilca in svoji ekipi prinesel pomembno zmago - 1:0.

V vzporedni tekmi "Manchester City" ni pustil nobene možnosti na gostovanju lizbonskemu "Sportingu" - 5:0. Povratna tekma med tema kluboma, pa tudi med Real Madridom in PSG, je na sporedu 9. marca.