Ruski biatlonci so osvojili srebro v olimpijski štafeti

Ruska ženska biatlonska reprezentanca je na olimpijskih igrah v Pekingu zasedla drugo mesto v štafeti. V ekipi so bili Irina Kazakevich, Kristina Reztsova, Svetlana Mironova in Uliana Nigmatullina.

Zmagale so Švedinje Lynn Persson, Mona Brorsson, Hanna Oeberg in Elvira Oeberg s časom 1 uro 11 minut 3,9 sekunde in šestimi rezervnimi krogi. Rusi so jim dali 12 sekund, porabili so sedem dodatnih krogov in enkrat odšli v enajstmetrovko.

Tretje mesto so zasedle Nemke Vanessa Voigt, Vanessa Hinz, Franziska Preuss in Denise Herrmann (+37,4; 6 dodatnih nabojev).

Švicarsko biatlonko so na nosilih odnesli s steze v štafeti OI 2022. Po prvi etapi so Rusinje zasedle sedmo mesto, po drugi (na njej je tekla Kristina Reztsova) - prvo. V tretji etapi je Mironova naredila štiri zgrešene v stoje in šla v enajstmetrovko, štafeto pa je predala v zadnji tretjini, za vodilnimi je zaostala 13,5 sekunde.

Nigmatullina je na svoji stopnji zaobšla Italijanko Federico Sanfilippo in Denise Herrmann ni pustila blizu sebe.

Ruski biatlonci so nazadnje osvojili medaljo v štafeti na olimpijskih igrah leta 2010, nato so zmagali Rusi. Leta 2014 je imela ruska ekipa srebro, kasneje pa ga je ekipa izgubila zaradi dejstva, da je bila Olga Zaitseva kaznovana zaradi kršitve protidopinških pravil.

Nigmatullina in Reztsova sta v mešani štafeti prej v Pekingu osvojili bron. Tako je brez olimpijskih priznanj Rusin ostala le Evgenia Burtasova, ki je v štafeto niso vključili zaradi zavrnitve treninga.

Ruska reprezentanca ima v Pekingu štiri zlate, osem srebrnih in devet bronastih medalj, Rusi so na devetem mestu lestvice medalj. Norveška je v vodstvu (12-7-8). Po skupnem številu medalj (21) so Rusi drugi le za Norveško (27).