Đoković še vedno na prvem mestu, Medvedjev je pripravljen na izselitev

London, - Srbski teniški igralec Novak Đoković ostaja na prvem mestu na najnovejši lestvici, ki jo je v ponedeljek (14.2.2022) objavila ATP. Njegov položaj zasenčita Daniil Medvedjev in Aleksander Zverev na drugem in tretjem mestu.

Ruski teniški igralec Medvedjev ima odlično priložnost zamenjati Đokovićevo mesto.

Če bo Medvedjev kasneje zmagal na turnirju Mexico Open v Acapulcu, bo drugouvrščeni na OP Avstralije 2022 zagotovo izpodrinil Đokovića in 28. februarja postal številka ena na svetu.

Sam Đoković naj bi igral v Dubaju.

Medtem se na zadnji lestvici ATP tokrat ni nič spremenilo na prvih 10 mestih. Kanadčan Felix Auger-Aliassime se je po zmagi na turnirju v Rotterdamu prejšnji konec tedna približal osmi številki na svetu.

21-letnik je osvojil svoj prvi naslov ATP, potem ko je premagal četrto številko sveta in prvega nosilca Stefanosa Tsitsipasa s 6-4, 6-2.

Američanka Taylor Fritz se je po svojem četrtfinalnem zaključku na odprtem prvenstvu v Dallasu povzpela za dve mesti na 17. mesto, ki ga je na koncu zmagala Reilly Opelka, ki se je pomaknila za tri mesta med najboljših 20.