Kylian Mbappe je prinesel zmago PSG-ja nad Real Madridom

Pariz, - Kylian Mbappe je postal junak zmage Paris Saint-Germaina (PSG), ko je v sredo (16/16) v prvi osmini finala Lige prvakov premagal Real Madrid z 1:0 na stadionu Parc des Princes 2/2022) zgodaj zjutraj WIB.

Zadetek Mbappeja v sodnikovem dodatku je rešil zmago PSG, potem ko Lionel Messi ni uspel priti do mreže z bele točke. Ta tesna zmaga je postala pomemben kapital PSG-ja za kasnejšo izvedbo druge tekme.

Ko je igral doma, je PSG takoj nadzoroval igro od prvih minut. V 5. minuti je Kylian Mbappe zabodel po levi strani in nato poslal podajo, ki jo je zgrabil Angel Di Maria. Vendar je njegov strel vseeno odbil previsoko od vrat Thibauta Courtoisa.

PSG je v 18. minuti dobil lepo priložnost. Vmesno žogo Mbappeja je sprejel Nuno Mendes, ki je pobegnil na levi strani v kazenski prostor, a je Courtoisova noga vseeno uspela blokirati njegov udarec. PSG je še naprej prevladoval nad posestjo in še naprej omejeval Madrid na lastno polovico.

V 22. minuti je Nuno Mendes s prodorom z leve strani dejansko poslal žogo naravnost v gol. Vendar jo Courtois še vedno hitro premaga.

Les Parisiens je zagrozil v 32. minuti. Lionel Messi je poskušal prebiti z desne strani, a je bila njegova podaja še vedno široka na levi strani vrat, ne da bi ga drugi igralci PSG pozdravili.

PSG je v 43. minuti sprožil protinapad. Messi je podal do Mbappeja na levi strani, ta pa se je nato skušal prebiti skozi sredino. Na žalost lahko madridski igralci še vedno presežejo njegova prizadevanja za pošiljanje povratnih informacij na desnico. Priložnost za Madrid v zadnji minuti prvega polčasa. Casemiro je z glavo odbil kot v kazenski prostor, a je žoga vseeno na tanko zdrsnila levo od vrat.