Liga prvakov: Kingsley Coman rešil München pred porazom Lige prvakov: Firmino in Salah pripeljala Liverpool v tišino Inter Milana Liga 1: poraz PSS, Bali United Paste Arema na vrhu lestvice

Salzburg, - Kingsley Coman je rešil Bayern München pred porazom, ko je v četrtek (17. 2. 2022) zgodaj zjutraj WIB gostoval pri RB Salzburg v Red Bull Areni na prvi tekmi Lige prvakov zadnji 16. Na tej tekmi je Salzburg povedel z golom Chukwubuike Adamuja v 21. minuti.

Münchnu je uspelo izenačiti rezultat po zaslugi zadetka Kingsleyja Comana v podaljšku.

Ta žreb je zelo zadovoljiv glede na to, da bo München 9. marca gostil povratni del na Allianz Areni.

Zdi se, da München na tej tekmi dejansko prevladuje v igri. Takoj so širili grožnje že v prvih minutah. V 10. minuti se je priložnost porodila Sergeu Gnabryju, ki je pred odprtjem ognja zadel v kazenski prostor. Žal lahko žogo potisne Phillipp Kohn.

Salzburg, čeprav pod pritiskom, je lahko hitro otežil protinapad. To se je pokazalo v 21. minuti, ko je hiter protinapad zaključil Chukwubuike Adamu proti golu Svena Ulreicha v Münchnu. Rezultat 1:0 za Salzburg je trajal do konca prvega polčasa.

V prvem polčasu je Salzburg z enim golom deloval samozavestno na začetku drugega polčasa. Približali so se podvojitvi prednosti v štirih minutah drugega polčasa, ko je strel Matthiasa Jaisslea skozi Nicolasa Seiwalda ustavil vratar Ulreich.

München še naprej poskuša napasti obrambo Salzburga. Ko je bil razočaran, je MUenchen končno prekinil potrebo, potem ko je Coman zadel v času poškodbe.

Začenši s križanjem Pavarda, ki ga je z glavo vodil Thomas Muller. Žoga je prišla do Comana na daljni vratnici in nato iz bližine premagala Kohna. Tekma se je končala z izidom 1-1.

Poravnaj

RB Salzburg (4-3-1-2): Phillipp Kohn; Rasmus Kristensen, Oumar Solet, Maximilian Wober, Andreas Ulmer; Nicolas Capaldo, Mohamed Camara, Nicolas Seiwald (Luka Sucic 80'); Brenden Aaronson; Noah Okafor (Chukwubuike Adamu 12'), Karim Adeyemi (Maurits Kjaergaard 87').

Bayern München (3-4-2-1): Sven Ulreich; Benjamin Pavard, Niklas Sule, Lucas Hernandez; Serge Gnabry (Eric Maxim Choupo-Moting 77'), Joshua Kimmich, Corentin Tolisso (Marcel Sabitzer 80'), Kingsley Coman; Thomas Muller, Leroy Sane, Robert Lewandowski.