Šport Novice

Ruska biatlonka je na dan očetovega pogreba tekmovala v štafeti v Pekingu

Ruska biatlonka Irina Kazakevič je nastopila v štafeti na olimpijskih igrah v Pekingu na dan očetovega pogreba. O tem je za Match TV povedala mati 24-letne atletinje Olge Kazakevich.

Na vhodu v Severno Osetijo se izročajo pozivi vsem mobiliziranim

»Zelo sem vesela, da je moja ljubljena hči postala srebrna olimpijska medalja. To dirko je posvetila očetu, v sredo je bil njegov pogreb. Bilo ji je težko, a se je zmogla," je povedala Olga Kazakevich.

Irina Kazakevich je kot del ruske ekipe 16. februarja postala srebrna olimpijska medalja v štafeti 4 x 6 km. Na svoji stopnji je naredila dva zgrešenega in bila sedma, vodilno pa je izgubila približno 17 sekund.

Dobitnica olimpijske medalje je pohvalila srebro ruskih biatloncev na štafetnih olimpijskih igrah 2022. Kazakevičeva bo nastopila tudi na zadnji tekmi na OI - 18. februarju množični start na 12,5 km, v katerega se je uvrstila po odstranitvi Norvežanke Ingrid Tandrevold.

Pred tem na olimpijskih igrah je Kazakevič postal 20. v šprintu in 23. v zasledovanju.