Šport Novice

Kanadčanka Marielle Thompson osvojila srebrno medaljo v smučarskem krosu na olimpijskih igrah v Pekingu

Kanadčanka Marielle Thompson je v četrtek na olimpijskih igrah v Pekingu osvojila srebrno medaljo v smučarskem krosu za ženske.

Domačin iz Severnega Vancouvra, ki je osvojil zlato na igrah 2014 v Sočiju, je bil zadnji od štirih Kanadčanov, ki so se uvrstili po treh izločilnih krogih in se je v zadnji dirki uspel zadržati za medaljo.

"Preprosto sem vztrajala pri tem," je rekla.

»Vedel sem, da sem pri dnu hiter in vedel sem, da lahko naredim nekaj samskih kotarjev namesto skakanja, še posebej v tem svežem snegu, zato sem se tega kar držal, nisem obupal do konca in mi je uspelo. ”

Švedinja Sandra Naeslund, ki je prevladovala v prejšnjih krogih, je zlato osvojila precej pred Thompsonom.

Zdelo se je, da je Švicarka Fanny Smith le tesno osvojila bron, a je bila diskvalificirana po dolgem pregledu stične točke blizu ciljne črte po dirki.

Daniela Maier iz Nemčije je prejela bronasto medaljo po Smithovi diskvalifikaciji.

Kanadčanka Brittany Phelan - dobitnica srebrne medalje na igrah 2018 v Pyeongchangu - je zmagala v malem finalu za uradno peto mesto, medtem ko sta Kanadčanki Courtney Hoffos in Hannah Schmidt zasedli skupno šesto in sedmo mesto.

Phelan je izpadla v polfinalnem krogu v fotofinišu, kar je razblinilo njene upe na drugo mestopničkah za medalje.

Tako Thompson kot Phelan sta se vrnila na olimpijske igre po uničujočih poškodbah v začetku letošnje sezone.

Thompsonova je marca strgala sprednjo križno vez, kar je motilo njen načrt treninga za obdobje 2021-22.

Phelan si je februarja 2020 v Megevu v Franciji razstrelila koleno, ko je preskočila skok in pristala na eni nogi.