Liverpool spremlja živahni Inter Milan, da se z eno nogo poda v četrtino Lige prvakov

MILANO: Liverpool se je z eno nogo uvrstil v četrtfinale lige prvakov v sredo z zmago pri Interju iz Milana z 2:0, ki je prišla po težki tekmi na živahnem San Siru. Zadetki Roberta Firmina in Mohameda Salaha v zadnjih četrt ure so Liverpoolu prinesli veliko prednost pred revanško tekmo finala 16 na Anfieldu v treh tednih. Rezultat je bil oster proti italijanskemu prvaku Interju, ki je po odmoru še dalj časa prevladoval v tekmovanju pred strastno domačo publiko in v 16. minuti preko Hakana Calhanogluja udaril v les. Vendar pa niso našli poti mimo Liverpoolovega zaledja, ki ga je brezhibno uredil Virgil van Dijk, in so bili pozno kaznovani s strani moštva Reds, ki je zdaj zmagala na zadnjih sedmih tekmah v vseh tekmovanjih. Zadnjih osem se zdaj zdi za Inter korak predaleč, potem ko se je prvič po desetletju uvrstil na osmino finala Lige prvakov, Juventus pa pušča edino pravo upanje Italije za uspeh v tekmovanju.

Liverpool je zadel pozno: Inzaghijeva ekipa je začela z vsem navdušenjem, ki ga pričakujemo od ekipe, ki se je vrnila v izločilne tekme po tako dolgem času, Lautaro Martinez pa je v peti minuti dvignil publiko na noge z dolgotrajnim naporom, ki je letel tik v dolžino. Liverpool se je skoraj takoj odzval in vzpostavil teritorialno prevlado, saj je Salah dobro blokiral strel, Thiago Alcantara pa je streljal z roba kazenskega prostora. Najboljšo priložnost v polčasu pa je imel Inter prek Calhanogluja, ki je po napajanju podivjanega Ivana Perišića sprožil strel iz tesnega kota, ki je premagal Alissona, a se je odbil od prečke. Po 10 minutah so spet imeli smolo, ko je Denzel Dumfries, potem ko je bil poslan v napad po desnem boku, prestregel nizek križec, ki je bil izrezan ravno takrat, ko je bilo videti, da bo našel noge neoznačenega Edina Džeka.

Inter je po premoru prišel ven z malo med zobmi in preplavil očitno vznemirjen Liverpool, a spet ni mogel mimo Van Dijka in družbe, ki sta vedno znova dobivala nogo ali glavo, ko se je zdelo, da je nevarnost neizbežna. Perišić je v 52. minuti visil nad lepim pobojem, do katerega Martinez ni mogel prav priti, podoben vzorec pa se je večkrat ponovil, ko je Liverpool odbil vse bolj frustrirano Interjevo ekipo, ki svoje premoči ni mogla spremeniti v gole. Gostje so jih kaznovali s prvo pravo priložnostjo v drugem polčasu, Firmino je premagal Alessandra Bastonija v kotu Andyja Robertsona v 75. minuti in žogo z glavo usmeril mimo Samirja Handanovića.

Perišić je malo preskočil, a je nato Salah prinesel Liverpoolu veliko prednost osem minut po uvodnem delu Firmina s posrečnim udarcem, ki se je zavihtel domov in Egipčanu prinesel neverjeten osmi gol na sedmih tekmah lige prvakov v tej sezoni. Ko je vzdušje na San Siru popolnoma izpraznjeno, je Liverpool nato mirno spremljal preostanek tekme in si skoraj zagotovil mesto na žrebu naslednjega meseca za osmino.