Hitrost drsalec Schouten je osvojil tretje zlato na olimpijskih igrah

Nizozemka Irene Schouten je na olimpijskih igrah v Pekingu prva prišla v cilj v hitrostnem drsanju z množičnim štartom.

Hitrost drsalec iz Nizozemske je najhitreje opravil 16 krogov in si prislužil 60 točk. Drugo mesto je zasedla Kanadčanka Ivani Blonden (40 točk), tretja Italijanka Francesca Lollobrigida (20 točk).

Rusinja Elizaveta Golubeva, ki ji je po reviziji rezultatov polfinala dovoljeno nastopiti v finalu, je padla v 15. krogu in zasedla 16. mesto. V polfinalu je tudi padla, a se je na koncu prebila v finale.

Hitrost drsalka Krol osvojila olimpijsko zlato na 1000 m Olimpijskih iger 2022 29-letna Schouten je osvojila svojo tretjo zlato medaljo na olimpijskih igrah v Pekingu. Pred tem je postala olimpijska prvakinja na razdaljah 3000 in 5000 m, 31-letna Blonden je v Pekingu osvojila drugo medaljo, pred tem je Kanadčanka postala olimpijska prvakinja v ekipni tekmi. Za 31-letno Lollobrigido, sorodnico italijanske igralke Gine Lollobrigide, je bila ta medalja tudi druga na igrah v Pekingu (prej je osvojila srebro na razdalji 3000 m).

Nizozemska reprezentanca je osvojila šest zlatih, štiri srebrne in dve bronasti kolajni. Na drugem mestu je bila Švedska z dvema zlatima kolajnama. Ruski drsalci so osvojili srebron.