Moški množični start na olimpijskih igrah je bil prestavljen in zmanjšan na 30 km

Organizatorji olimpijskih iger v Pekingu so se odločili, da prestavijo začetek moškega množičnega starta, prav tako pa razdaljo zmanjšajo za skoraj polovico. To je v Telegramu poročala tiskovna služba Ruskega olimpijskega komiteja (ROC).

Ta odločitev je bila sprejeta zaradi neugodnih vremenskih razmer. "Zunaj je -16 stopinj in močan veter," je zapisano v poročilu.

Štart dirke je bil predviden za 9:00 po moskovskem času, a je bil prestavljen za uro naprej (10:00). Poleg tega so organizatorji razdaljo zmanjšali na 30 km.

Trikratni olimpijski prvak Niskanen bo izpustil smučarski maraton na olimpijskih igrah v Pekingu 2022. Sestava ruske ekipe za množični štart: Alexander Bolshunov, Ivan Yakimushkin, Artem Maltsev, Denis Spitsov.

Prihajajoča tekma bo zadnja moška smučarska tekma na teh olimpijskih igrah.

Ruski smučarji še vedno vodijo po številu osvojenih medalj na teh olimpijskih igrah. Imajo devet nagrad (po tri od vsakega dostojanstva). Je pa na prvem mestu na lestvici smučarskih medalj Norveška ekipa, ki ima štiri zlata.