Liverpool je preživel prestrašenost Norwicha, Chelsea je pozno zadel v Palačo

Liverpool je prišel od zadaj in premagal Norwich s 3:1, Chelsea pa je v soboto pri Crystal Palaceu pozno zmagal

Liverpoolova smrtonosna dvojica Sadio Mane in Salah je preobrnila tekmo z 2 goloma v treh minutah

MANCHESTER, Združeno kraljestvo: 150. gol Mohameda Salaha v Liverpoolu in prvi gol Luisa Diaza sta Rdeče ohranila v lovu na naslov prvaka v Premier ligi.

Prišli so od zadaj in premagali Norwich s 3:1, Chelsea pa je v soboto pri Crystal Palaceu potegnil pozno zmago.

Trener Liverpoola Jurgen Klopp je naredil sedem menjav s strani, ki je sredi tedna zmagala pri Interju iz Milana v ligi prvakov z 2:0, in skoraj plačal visoko ceno, ko so kanarčki prevzeli šokantno vodstvo na Anfieldu.

Strel Milota Rashice je v treh minutah drugega polčasa odbil Joel Matip.

Toda smrtonosna dvojica Liverpoola, Sadio Mane in Salah, je z dvema goloma v treh minutah preobrnila tekmo.

Mane je ustvaril osupljiv akrobatski zaključek, ko se je srečal z udarnim udarcem z glavo Kostasa Tsimikasa.

Salah je nato priskočil na briljantno dolgo žogo vratarja Alissona Beckerja, zaokrožil Angusa Gunna in pustil dva branilca Norwicha na parketu ter postal drugi najhitrejši igralec do 150 golov Liverpoola za Rogerjem Huntom.

Diaz je nato spretno zaključil, na katerega bi bil ponosen eden od njegovih dveh udarnih partnerjev, da bi dvignil žogo nad Gunnom iz obrambne podaje Jordana Hendersona.

Zmaga popelje Kloppove možje na manj kot šest točk Manchester Cityja, ki bo kasneje v soboto gostil Tottenham.

Chelseajeva zmaga z 1:0 na Selhurst Parku je morda prišla prepozno, da bi začela izziv za naslov, saj je še vedno 13 točk od vrha.

Vendar pa so utrdili svoje mesto med najboljšimi štirimi, ko je Hakim Ziyech na minuto pred časom zadel domači center Marcosa Alonsa.

Arsenal se je pomaknil na pole position za četrto in zadnje mesto v Ligi prvakov, ko sta Emile Smith Rowe in Bukayo Saka udarila in izpeljala Brentford z 2-1.

Potreba topničarjev po strelcu se je znova pokazala, ko so možje Mikla Artete od prvega žvižga čebele vrnili nazaj, vendar so morali počakati, da je Smith Rowe dve minuti drugega polčasa streljal v skrajni kot, da je prekinil mrtvilo.

Saka je nato z sijajnim udarcem zadel z vratnice 11 minut pred časom, preden je Christian Norgaard zabeležil tolažbo globoko v podaljšanem času.

Arsenal ostaja šesti, vendar se z dvema tekmama zaostanka premakne na točko Manchester Uniteda na četrtem.

Ponudba West Hama za najboljše štiri je še enkrat zadela, saj jih je Newcastle doma držal z 1:1.

Šef kladiva David Moyes je znova izbral Kurta Zouma kljub polemiki o tem, da je Francoz fizično zlorabljal svojo mačko.

Craig Dawson je vodil Moyesove možje v ospredju, a Joe Willock si je zagotovil še eno ključno točko v bitki Newcastla, da bi se izognil izpadu.

Norwich je zdrsnil na dno lestvice, saj si je Burnley zagotovil le drugo zmago v sezoni in v nekem slogu z zmago s 3:0 pri Brightonu.

Januarski podpis Wout Weghorst je dosegel svoj prvi gol za Clarets, nato pa je pred polčasom premagal Josha Brownhilla in dosegel 2:0.

Jay Rodriguez je po premoru dodal tretjino, da je Burnley premaknil na pet točk varnosti z dvema tekmama zaostanka proti Newcastlu.

Watford si je zagotovil tudi nujno potrebno zmago in prvo pod vodstvom Roya Hodgsona, saj je Emmanuel Dennis dosegel edini gol v zmagi z 1:0 pri Aston Villi.

Everton se nervozno ozira čez svoja ramena, saj je bil pri Southamptonu dobro premagan z 2:0 s Stuartom Armstrongom in Shaneom Longom na tarči za Saints.