Manchester City je v Premier League izgubil prvič po 3,5 mesecih

Aktualni prvak Anglije Manchester City je doživel prvi ligaški poraz v tej sezoni od konca oktobra 2021, doma pa je izgubil proti londonski Tottenham Hotspur.

Srečanje 26. kroga Premier lige, ki je potekalo v soboto v Manchestru, se je končalo z rezultatom 3:2 v korist Londončanov.

Manchester City je na tekmi prvenstva Anglije Football premagal Chelsea Zmago za Spurs je prinesel Harry Kane, ki je v 59. in peti minuti dodanega časa zadel dvojno. Zadel je tudi Dejan Kuluszewski (4), ki je prestopil iz Juventusa. Domačini so zadeli Ilkay Gundogan (33) in Riyad Mahrez z enajstmetrovke (90).

Niz neporaženosti Manchester Cityja je v državnem prvenstvu trajal 15 tekem, na 14 pa je zmagala ekipa Josepa Guardiole. Mancunians so pred srečanjem s Tottenhamom zadnjič izgubili 30. oktobra, nato pa so doma izgubili tudi z drugim londonskim klubom - Crystal Palaceom (0:2).

Southampton 2:0 Everton.

Tottenham Hotspur je v Premier ligi osvojil drugo zmago nad Cityjem v tej sezoni. Ekipi sta se v Londonu pomerili že v prvem krogu, nato pa so "špursi" prevzeli prednost z rezultatom 1:0.

26. krog se bo končal v nedeljo z dvema tekmama. Wolverhampton Wanderers se bo pomeril z Leicester Cityjem, Manchester United in Cristiano Ronaldo pa se bosta v obračunu vrtnic v gosteh pomerila z Leeds Unitedom.

Stavnica Fonbet sprejema stave na zmago Manchester Uniteda na tekmi z Leedsom s koeficientom 1,82, na zmago Leedsa - 4,05 in na remi - 4,00.