Šport Novice

Ruski športniki so postavili rekord po številu nagrad na zimskih igrah

Rusija (bbabo.net), - Ruska ekipa v Pekingu je postavila nov rekord po številu osvojenih medalj na zimskih olimpijskih igrah - 32. Zadnjo medaljo so prejeli na hokejskem turnirju, kjer je prejela ekipa Alekseja Žamnova srebro, v odločilni tekmi izgubil proti Finski - 1:2.

Po rezultatih iger 2022 je ruska ekipa osvojila 6 zlatih, 12 srebrnih in 14 bronastih medalj. Prejšnji najvišji dosežek je bil postavljen v Sočiju - 29 medalj, enak rezultat je bil za sovjetsko reprezentanco na igrah leta 1988 v Calgaryju.

V Pekingu je po številu osvojenih nagrad ruska ekipa zasedla skupno drugo mesto, izgubila je proti Norveški - 37 medalj: 16 zlatih, 8 srebrnih in 13 bronastih.

Po številu zlatih medalj so se odlično odrezali tudi norveški atleti. Na drugem mestu je nemška ekipa - 12 medalj najvišjega standarda.