Sadio Mane in Mohamed Salah sta zadela, ko je Liverpool v Premier League premagal Norwich City s 3:1

Liverpool je moral globoko kopati za zmago s 3-1 proti skromnemu Norwichu Cityju z goli Sadia Maneja, Mohameda Salaha in Luisa Diaza, ki so si zagotovili točke, potem ko so gostje v soboto grozili, da bodo na Anfieldu naredili velik šok.

Na koncu je bilo videti razmeroma udobno za ekipo Juergena Kloppa, saj so zmanjšali prednost vodilnega v Premier League Manchester Cityju na šest točk - vsaj za nekaj ur.

Toda, ko je strel Milota Rashice odbil Joel Matip in Norwich takoj po odmoru povedel, je bilo upanje Liverpoola, da bo nekoliko pritisnil na City, ogrozilo.

Na koncu so bili nagrajeni za njihov intenziven pritisk, ko je Mane z udarcem nad glavo v 64. minuti izenačil, manj kot tri minute pozneje pa je Salah povišal na 2:1, potem ko je dolgo odbil vratar Alisson.

Diaz je Liverpoolove živce pomiril s čudovitim zaključkom v 81. minuti in končno postavil na tla pogumni ekipi Norwicha.

Liverpoolova peta zaporedna zmaga v ligi in osma v vseh tekmovanjih je prinesla 57 točk na 25 tekmah, City, ki je kasneje gostil Tottenham Hotspur, pa 63.

Kljub vsemu trudu je poraz Norwich po zmagah Burnleyja in Watforda vrnil na dno lestvice.

Moštvo Deana Smitha ima 17 točk, pet zaostaja za 17. Newcastle Unitedom, ki je odigral tekmo manj.

"Norwich ima zelo drugačen slog, vendar je igral pravo igro, globoko se branil, imel protinapade, zaradi česar je bilo za nas res zapleteno," je dejal Klopp.

"Imeli smo trenutke in potem je igra lahko videti povsem drugače, potem je lahko odbita žoga precej odločilna, a ti fantje se preprosto ne dajo."

Kar je bilo na papirju videti kot formalnost, je bilo vse prej kot takrat, ko se je Norwich pomeril z Liverpoolom od prvega žvižga v pretresljivem prvem polčasu.

Liverpool je skoraj prevzel vodstvo, ko se je Angus Gunn odlično odzval in preprečil udarec z glavo Virgila van Dijka.

Toda Norwich je odlično izkoristil protinapad in bi moral iti naprej, ko je Brandon Williams igral v Teemu Pukkiju, ki je ustrelil zlato priložnost široko.

Liverpool se je odzvalom napadov, ko je Salah z glavo izbil s črte, vendar niso mogli razbiti zaledja Norwicha.

Gostujoči navijači Norwicha so komaj verjeli svojim očem v 48. minuti, ko je Rashica vdrl z leve strani in je njegov strel z desno nogo prirezal Matipu, nato pa je zavihtel mimo Alissona.

To je povzročilo besen odziv gostiteljev, ki so pripeljali Thiaga in napadalca Divocka Origija, na mesto pa sta se umaknila vezista Naby Keita in Alex Oxlade-Chamberlain.

Igra se je obrnila na glavo, ko se je Konstantinos Tsimikas usmeril čez gol proti Maneju, ki je akrobatsko udaril z volejem.

Norwich se je vrnil v napad, a so ga ujeli, ko je Alisson močno odbil in Salah se je izkazal za čistega. Egipčan se je spretno obrnil, da bi odprl nekaj prostora, nato pa zadel strel, ki je napačno zadel branilce Norwicha.

To je bil njegov 150. gol v vseh tekmovanjih za Liverpool in Diaza, ki ga je prejšnji mesec podpisal iz Porta, nato pa je odprl svoj račun v Liverpoolu z golom proti Gunnu, ki ga je razbil Jordan Henderson.