Poraženi od Malezije v finalu, indonezijski moški podprvaki ekipnega azijskega prvenstva Indonezijci,...

Selangor, - Indonezijska moška ekipa je bila šele drugouvrščena po predaji z 0-3 Maleziji na ekipnem azijskem prvenstvu v badmintonu v kongresnem centru Setia City, Selangor, Malezija, v nedeljo (20.2.2022).

V prvi zabavi so se indonezijski moški samski Chico Aura Dwi Wardoyo predal Lee Zii Jia. Chico, ki je na 55. mestu na svetu, je zmagal v prvi igri. A sedmouvrščenemu nasprotniku ni mogel slediti in je v 50 minutah podlegel z 21-14, 12-21 in 10-21.

V drugi tekmi sta se indonezijske dvojice Leo Rolly Carnando/Daniel Marthin srečala s sedmim igralcem sveta Aaronom Chia/Soh Wooi Yikom. Leo Daniel je na prvi tekmi uspel blestiti z 21-17.

Leo/Daniel, ki sta na lestvici BWF na 28. mestu, sta v drugi tekmi precej zaostala. Razliko so zmanjšali na 13-19. Malezijski par pa je v drugi igri uspel prevzeti vodstvo z 21-13.

Tretja tekma je bila težka. Oba para sta na začetku tekme izenačila. Vendar je Indonezija nato še naprej zaostajala in na tretji tekmi popustila z 18-21. Leo/Daniel je po 56 minutah boja popustil. Indonezijo je zaostala Malezija z 0:2.