Francoska liga, PSG doma igra proti Nantesu

Pariz, – Club Paris Saint-Germain (PSG) je izgubil, ko je v 25. tednu tekme francoske lige na stadionu Stade de la Beaujoire v nedeljo (20.2.2022) zgodaj zjutraj odpotoval proti Nantesu z rezultatom 1-3, WIB, glede na opombe strani Uradnik Ligue 1.

Tri zmagovite zadetke za Nantes so dosegli Randal Kolo Muani, Quentin Merlin in Ludovic Blas. Medtem ko je PSG lahko odgovoril le prek Neymarja.

Kljub porazu PSG še vedno vodi na lestvici Ligue 1 z 59 točkami. Medtem je Nantes na petem mestu z zbranimi 38 točkami.

Nantesu je že v četrti minuti uspelo hitro povesti. Randal Kolo Muani je z desno nogo uspel raztrgati vrata PSG. Rezultat 1-0 domačim.

Ob vstopu v osmo minuto je imel Lionel Messi priložnost za izenačenje. Vendar akcija še vedno ne more premagati vratarja Albana Lafonta.

Namesto odgovora je moral gol PSG v 16. minuti znova sprejeti. Quentin Merlin se je vpisal na semafor s strelom z levo nogo po podaji Osmana Bukarija. Nantes je zmagal z 2-0.

PSG je doživel katastrofo v času poškodb. Giorgio Wijnaldum je igral z roko v prepovedanem polju, tako da je sodnik dosodil enajstmetrovko za Nantes. Dobljeno enajstmetrovko je nato odlično izvedel Ludovic Blas in Nantes je prvi polčas zaključil s prednostjo pred PSG s 3:0.