Hotspur je na Etihadu premagal City, zmagovalec postane Kane

Manchester, - Harry Kane je bil odločilni dejavnik pri dramatični zmagi Tottenhama Hotspurja s 3:2 nad Manchester Cityjem na stadionu Etihad v 26. tednu tekme Premier League v nedeljo (20.2.2022) zgodaj zjutraj WIB.

Kane je svoj drugi zadel v peti minuti dodatka drugega polčasa, le tri minute po tem, ko je City izenačil preko Riyada Mahreza, ki je spremenil sporno enajstmetrovko gostiteljev.

Ta rezultat je prekinil pozitiven trend Cityja, ki je bil v prejšnjih 15 tekmah brez poraza. City je nazadnje izgubil konec oktobra 2021, ko je izgubil proti Crystal Palaceu.

City ostaja na vrhu lestvice s 63 točkami, vendar se je njihovo vodstvo zmanjšalo na šest točk, saj je Liverpool zmagal predčasno. Ta razdalja je v nevarnosti, da se zmanjša, saj ima Liverpool eno tekmo proti Leeds Unitedu v sredo (23/2) naslednji teden prestavljeno.

Medtem je bil za Tottenham to rezultat, ki je ekipo Antonia Conteja pripeljal iz luže treh zaporednih porazov. Tottenham se je povzpel na sedmo mesto z 39 točkami, piše na uradni spletni strani Premier lige.

Januarski podpis Dejan Kulusevski je po samo štirih minutah povedel Tottenhamu z lahkim zaključkom s predložkom Son Heung-mina pred zevajočim golom.

Potem ko je njegov zvit strel zadel vratnico, je Ilkay Gundogan v 33. minuti pomagal Cityju pri izenačenju z lepim predložkom, ki je padel od vratarja Huga Llorisa v nevarno podajo Raheema Sterlinga.

Rezultat je trajal vse do polčasa, dokler ni Tottenham v 59. minuti z umirjenim prvim golom Kanea premagal vratarja Edersona Moraesa, nato pa je v 59. minuti povrnil vodstvo.