Šport Novice

Manchester United je preživel neurje v Leedsu in tako okrepil oprijem na prvih štirih

LEEDS: Manchester United je preživel še eno prednost ob polčasu in si ustvaril štiri točke prednosti v tekmi za uvrstitev med najboljše štiri v Premier ligi z osupljivo zmago s 4:2 pri Leedsu, ki mu grozi izpad. Harry Maguire je na vprašanja o svojem statusu kapetana rdečih vragov odgovoril tako, da je rezultat začel 34 minut, preden je Bruno Fernandes dodal sekundo ob koncu polčasa. Izgubljene prednosti so bile značilnost vmesnega časa vodenja Ralfa Rangnicka in United je bil kaznovan s še počasnim začetkom drugega polčasa, ko je Rodrigov posrečen križ in zamenjava Raphinha prinesla Leedsu raven. Vendar se je United tokrat vrnil in našel zmagovalca, ko je Fred razbil v 20 minutah od časa, preden je Anthony Elanga pozno zapečatil točke.

To je bil prvi ligaški obisk Uniteda na Elland Roadu pred zmogljivo množico v 19 letih in obiskovalce je zaradi nenehnega dežja pričakalo sovražno vzdušje in zapleteno igrišče. Trener Leedsa Marcelo Bielsa je ohranitev svojega kluba v vrhu lestvice označil za "obvezo" ta teden, vendar se je drzno odločil, da bo najboljšega strelca Raphinha spustil na klop, potem ko je ob polčasu zamenjal Brazilca v porazu prejšnjega tedna pri Evertonu s 3:0. Še ena raztrgana obrambna igra pusti Bielsine možje še vedno le pet točk nad cono na izpadanje, sredi tedna pa jih čaka zastrašujoča pot v Liverpool.

Maguire odgovarja: Zgodbe, da naj bi Cristiano Ronaldo zamenjal Maguireja kot kapetan Uniteda do konca sezone, je Rangnick ta teden zavrnil kot "neumnost". Ronaldo je sredi tedna proti Brightonu končal svojo najhujšo golovo sušo v zadnjih 13 letih in zamudil veličastno priložnost za začetek zadetka, ko se je Ilan Meslier sijajno razširil in Portugalcem preprečil udarec iz neposredne bližine. Namesto tega je bil Maguire tisti, ki je prebil mrtve točke in United serijo, ki več kot leto dni ni uspel zadeti iz kota z močnim udarcem z glavo Luke Shawa. Leeds je na dveh obiskih Old Trafforda v zadnjih dveh sezonah prejel 11 golov, njihov široko odprt stil pa je Unitedu omogočil, da se je še enkrat z lahkoto prebil v protinapad.

Pet minut do dodanega časa ob koncu prvega polčasa zaradi poškodbe glave Robina Kocha, gostje so podvojili prednost, ko je Jadon Sancho s vabljivim vložkom pripeljal Fernandesa brez oznake in z glavo mimo Meslierja. United je dosegel prednost ob polčasu na treh od zadnjih štirih tekem, a vsakič je bil prednost enega gola.

Bielsa je ob premoru pogoltnil svoj ponos in predstavil Raphinho, Leeds pa je bil v devetih minutah po ponovnem zagonu izenačen po zaslugi dveh golov v 60 sekundah. Najprej je Rodrigov križ zletel čez glavo Davida De Gee v skrajni kot. Ko je publika še vedno na nogah, je Leeds znova zadel, ko močan izziv Adama Forshawa proti Brunu Fernandesu ni bil kaznovan in je pred vratom Daniela Jamesa Raphinha na zadnji vratnici ponesel domov.