Šport Novice

Atalanta je izgubila proti Fiorentini

Baku, 21. februarja,

Atalanta je v okviru dvoboja 26. kroga italijanskega prvenstva prišla na obisk pri Fiorentini. Ukrajinski vezist in vodja Atalante Ruslan Malinovsky je dobil mesto v prvi ekipi, Boga in Compeiners pa sta postala njegova partnerja v napadu.

Fiorentina je menda že v uvodnih minutah pokazala, da se bo na tej tekmi borila za tri točke. "Vijolice" so postavile zelo visok tempo igre in nasprotniku niso dovolile, da bi res premaknil središče igrišča. Prvi res nevaren trenutek je nastal bližje sredini polčasa, ko je Gonzalez po partnerju z levega boka udaril z glavo, a je Musso uspelo.

Čez čas je ekipa Gasperini lahko tekmo odmaknila od svojih vrat, a skoraj nikoli ni prišlo do ostrine tujih posesti. Edina priložnost za zadetek Bergamaskov je bila pri Compeinersih - vezist je pobegnil na zmenek z Dragovskim, a v tesnem boju ni mogel premagati Poljaka.

Fiorentina ni nehala biti nevarna pri vratih drugih - Sottil je vdrl v kazenski prostor nekoga drugega, se pomaknil na sredino in streljal, a je žoga nekoliko zgrešila skrajni kot. In že na začetku drugega polčasa so "vijolice" prišle na svoje mesto - ekipa je imela razkošen protinapad: Gonzalez je prekinil prestop k Pionteku, ta pa je z drugim dotikom zasvetil Musso. 1:0.

V 62. minuti se je zdelo, da se je Atalanta vrnila v izenačenje, ko je Malinowski prejel podajo iz globine in zadel mrežo Dragovskega, Hatebur pa je bil razglašen za ofsajd. Po ogledu VAR-a je sodnik nakazal, da gola ni, na kar se je Gasperini odzval zelo čustveno in je zaradi tega prejel odstranitev.

V preostalih minutah je Fiorentina z visokim pritiskom skušala tekmo odmakniti od svojih vrat, Atalanta v napadu pa malo, saj je zadnji žvižg glavnega sodnika srečanja zabeležil zmago Fiorentine.

Juventus je v tekmi 26. kroga italijanskega prvenstva gostil Torino in remiziral z rezultatom 1:1.

Allegrijevi varovanci so rezultat odprli že v 13. minuti po zaslugi Matthijsa De Ligta. Torino je lahko odgovoril šele sredi drugega polčasa - natančen udarec je zadel Belotti.

Tekma 26. kroga Serie A med Salernitano in Milanom se je končala neodločeno z rezultatom 2:2.

Za gostitelje sta zadela Bonazzoli in Đurič, proti Rossonerom pa Messias in Rebic.

Inter je v okviru dvoboja 26. kroga italijanskega prvenstva doma gostil Sassuolo in izgubil z rezultatom 0:2.

Gostje so že v osmi minuti dosegli hiter zadetek, sredi prvega polčasa pa so prednost podvojili, na kar Inter ni mogel odgovoriti.

Lazio je v okviru tekme 26. kroga italijanskega prvenstva odšel na gostovanje v Udinese in izenačil z rezultatom 1:1.

Furlani so rezultat odprli že v peti minuti srečanja s prizadevanji Delofeuja, a so Orli ob koncu prvega polčasa ponovno vzpostavili izenačenje.