Manchester United je v spektakularni tekmi premagal Leeds

Baku, 21. februarja,

Manchester United je v okviru tekme angleškega prvenstva prišel na obisk v Leeds United. Ekipi sta že od prvih minut postavili dokaj visok tempo igre, "pavi" pa so pokazali, da so nabito nabito za zmago.

Menda so Rdeči hudiči potrebovali nekaj minut, da so se pridružili igri. Možje Ralpha Rangnicka so precej dobro pritiskali in Mellierja pogosto silili v napake pri podajah v preprostih situacijah, a do res nevarnih trenutkov ni prišlo.

Manchester United je imel vse priložnosti za odprtje zadetka, ko je Pogba odlično opravil z nasprotnikom na boku in žogo zakotalil do Ronalda, ki je z dveh metrov zadel vratarja. Malo kasneje pa so si "rdeči hudiči" vseeno prišli – Maguire je po podaji Shawa iz kota z glavo prepeljal žogo v gol. 0:1.

To je bil prvi zadetek Mancunov po žrebu iz kota v tej sezoni - za to so potrebovali 140 poskusov. In že ob koncu prve polovice je Manchester United ponovno zadel - Sancho je nežno vrgel žogo z desnega boka, Fernandes pa je z glavo zabil žogo v gol. 0:2.

Marcelo Bielsa je ob polčasu opravil dvojno menjavo, njegova ekipa pa je postavila zelo visok tempo igre, ki je poplačala dividende. Najprej je Rodrigo Moreno prebil po levem boku in obesil - žoga je padla čez ovratnik De Gee. 1:2. In takoj v naslednjem napadu je Leeds napadel levi bok, Rafinha pa je zaprl daljno vratnico. 2:2.

Manchester United je na koncu prevzel igralno pobudo, Ralf Rangnick pa je izvedel menjave, ki so kmalu delovale. Sredi polčasa je Sancho prejel podajo Freda na kotu kazenskega prostora, počakal, da je Brazilec pritekel in mu podal, bivši igralec Šahtarja pa je bliskal vratarju. 2:3.

Leeds je šel naprej z velikimi silami, a Manchester United nasprotniku tako rekoč ni dovolil, Fernandes pa je na koncu razkošno prislužil žogo, podal do Elange, ki je žogo poslal pod vratarja. 2:4. Zadnji sodnikov žvižg je potrdil zmago "rdečih hudičev".