Deset boksarjev iz Kazahstana se je uvrstilo v četrtfinale malega svetovnega prvenstva v boksu

Kazahstanski boksar Dulat Bekbauov je postal deseti četrtfinalist naše reprezentance na mednarodnem turnirju Strandzha Cup, ki poteka v Sofiji (Bolgarija), poroča dopisnik bbabo.net.

V boju drugega kroga je Bekbauov v kategoriji do 67 kilogramov na točke zmagal Francoz Hugo Grau (5:0), v četrtfinalu pa se bo srečal z Jahongirjem Rakhmonovim iz Uzbekistana.

Sanzhar Tashkenbay, Daniyal Sabit (oba do 48), Damir Abdikadir, Timur Kabdeshov (oba do 51), Makhmud Sabyrkhan (do 54), Abzal Serik (do 63,5), Sagyndyk Togambay (do 86), Abzal Kutty (do 92) in Nurlan Saparbai (nad 92).

Dodajmo, da nekateri od kazahstanskih boksarjev, ki so se prebili v četrtfinale, še niso boksali v Sofiji. Naša ekipa je izgubila še nekaj članov. V ostalih petih divizijah se boji za 1/4 finala še niso odvijali.

Na ženskem turnirju je Kazahstan obdržal le pet udeleženk od desetih, ki so tekmovale v Sofiji. Kot zadnja se je v četrtfinale prebila Karina Ibragimova (do 57), ki je premagala Ukrajinko Anastazijo Kovalčuk (4:1).

Boji z Uzbekistanom in Rusijo, oziroma ki ju je Kazahstan dobil za tekmece na malem svetovnem prvenstvu v boksu