Kazahstan je izločil še enega favorita in osvojil medaljo malega svetovnega prvenstva v boksu

Težak Abzal Kuttybekov se je uvrstil v polfinale in Kazahstanu zagotovil medaljo na mednarodnem turnirju Strandzha Cup, ki poteka v Sofiji (Bolgarija), poroča dopisnik bbabo.net.

Nadaljevanje 1. Kazahstan in Uzbekistan se bosta pomerila za uvrstitev v finale malega svetovnega prvenstva v boksu V boju za uvrstitev v polfinale turnirja v kategoriji do 92 kilogramov je Kazahstanec izločil zmagovalca svetovnega pokala 2021 Enmanuela Reyes Pla iz Španije.

Prvi krog je pripadel Kazahstancu (5:0), v drugem krogu pa je nasprotnik uspel naložiti boj (3:2). V tretjem krogu je vplivala prednost v začetnih segmentih: Kuttybekov je boj zmagal z deljeno odločitvijo sodnikov (3:2).

Dodajamo, da je Yerasyl Zhakpekov (do 80) premagal še enega nosilca medalje svetovnega prvenstva 2021 - Savelija Sadomo iz Rusije. Kazahstanec je postal 12. četrtfinalist svetovnega prvenstva v malem boksu v Sofiji.

Madina Nurshayeva je kot prva Kazahstanka v kategoriji do 66 kilogramov stopila v ring in zmagala v boju tudi z rezultatom, odštetim v drugem krogu. Nurshaeva je z deljeno odločitvijo zmagala z Norvežanko Madelene Angelsen.

Pred tem sta se v četrtfinale prebili še dve atletinji iz Kazahstana, naša ekipa pa ima zgodnjo medaljo v ženski kategoriji. Znani so tudi tekmeci.

Senzacija v boju z Rusijo, ali kdo iz Kazahstana zahteva medalje na malem svetovnem prvenstvu v boksu