Šport Novice

Liga prvakov: Chelsea je zmagal pomembno zmago nad Lilleom

London, - Chelsea je v torek (22.2.2022) ali v sredo zjutraj WIB na Stamford Bridgeu na prvi tekmi finala Lige prvakov premagal Lille z 2:0 z 2:0.

Chelsea je rezultat takoj odprl s hitrim golom Kaija Havertza, preden je Christian Pulisic v drugem polčasu podvojil vodstvo. Ta zmaga je v prid Chelseaju, ki bo 17. marca opravil povratno tekmo doma proti Lilleu, na stadionu Stade Pierre-Mauroy.

Kot gostitelj je Chelsea takoj po začetku tekme stopil na plin.

Modri ​​so že v 5. minuti skoraj zadeli. Podajo Cesarja Azpilicuete z desne je zaključil Kai Havertz pred vrati. Vendar pa se je film nemškega igralca še vedno dvigoval.

Havertz je končno lahko odprl rezultat v 8. minuti. Hakim Ziyech je iz kota z leve strani izvedel Havertz z dobro glavo in premagal vratarja Lilla Lea Jardima. Rezultat je postal 1-0.

Lille se je v 11. minuti približal izenačenju, potem ko je storil napako branilca Antonio Ruedigerja. Nemški branilec je z zamahom razblinil križ Renata Sanchesa, ki je šel pravzaprav v njegovo lastno mrežo.

Vendar je gol Eduarda Mendyja preživel, ker je žoga še rahlo letela.

Chelsea je grožnjo znova razširil v 18. minuti. Vaba N'Golo Kante se je srečala z Marcosom Alonsom na strani kazenskega prostora Lille.

Alonso je takoj sprožil volej, vendar je bil njegov trud neploden, ker je bil še vedno v Jardimovem naročju.