Juventus in Villarreal se razideta

Baku, 23. februarja,

Organizatorji UEFA Lige prvakov so pripravili shemo, ki je za občinstvo precej priročna za tekme kroga končnice, v katerih so se tekme osmine finala igrale po dve na dan. V takih razmerah je težko zamuditi res kakovostna soočenja in na poročevalski večer smo se odločili, da se osredotočimo na srečanje aktualnega zmagovalca UEFA lige Europa, španskega Villarreala in torinskega Juventusa.

Ob tem menda velja omeniti, da do takšnega soočenja v tej fazi zlahka ne bi prišlo, če bi bila Atalanta iz Bergama v odločilni tekmi skupinskega kroga proti varovancem Unaija Emeryja nekoliko bolj zbrana. Španski selektor ni bil spuščen na njegov favoriziran turnir, a obstajajo resni dvomi, da ga je takšna priložnost zanimala. Očitno se je Villarreal ob tako negotovem začetku sezone počutil, kot da je Boga ujel za brado.

Torinskemu Juventusu že dolgo ni bilo treba dvigniti pokala evropskega merila nad glavo, čeprav so bile ambicije večkratnega prvaka Italije vedno usmerjene prav v mednarodne bitke. Tudi letošnja sezona ni bila izjema, čeprav ni toliko možnosti za prvaka v domači areni. Še posebej, če zapravljaš priložnosti, ko čez vikend vsi tekmovalci hkrati izgubijo točke, sam pa na torinskem derbiju odigraš neodločeno. Razpoloženje "zebr" je bilo vsekakor slabo, saj pred tem niso premagali iste Atalante (1:1).

Massimiliano Allegri je pred začetkom tega dvoboja vadil trike taktične ureditve in pred celim svetom skrival, da želi igrati s tremi osrednjimi branilci že od prvih minut, in ne kot nas je uradna statistika slikala s štirimi. Vendar se na začetku tekme o tem sploh ni razmišljalo, saj se je Alberto Moreno že v 30. sekundi odločil, da žogo pusti mimo njega na sredini igrišča, po štirih sekundah pa je Vlahović zaključil dolg prestop Danila, ki je prestregel podajo nasprotnikov, z desnega boka kazenskega prostora. Srbski napadalec je dosegel enega najhitrejših golov v tej akciji, kar je vsekakor dalo ton v nadaljevanju tekme.

Villarreal je iz očitnih razlogov moral prevzeti pobudo tekmecem, saj to ni bilo tako težko, saj je Juve prostovoljno odstopil žogo, hkrati pa se je zaprl na lastna vrata. Ker je bila obramba "zebr" razmeroma eksperimentalna, so imeli gostitelji trenutke z zavidljivo pravilnostjo, a niti Lo Celso, ki je zadel vratnico, niti spektakularen udarec s peto Danjuma nista pripeljala do želenega uspeha "rumene podmornice". ”.

Na splošno sta se obe ekipi precej gibali po igrišču, pri čemer sta uporabljali aktiven pritisk na drugi polovici v tistih situacijah, ko sta nameravali aktivno pritiskati nasprotnike že na mejah kazenskega prostora. S strani Juvea je bilo takih akcij opazno manj, saj so videli situacijo na semaforju, zato so se skušali izogniti nepotrebnim težavam. V prvem polčasu se je Allegrijeva ekipa s to nalogo spopadla precej samozavestno.

Že v drugem polčasu so Bianconeri znova šli na zadetek, le Morata je na običajen način neuspešno zaključil začetno podajo McKennyja, nakar smo spet videli, kako so se gostje potopili v obrambo, iz katere tekmeci niso izpustili Juva dokler ni bil dosežen njihov gol. V 66. minuti je na delovnem mestu izostalo podporno območje torinske ekipe, tako da Pareju nihče ni mogel preprečiti, da bi z levega boka zaključil tanko podajo iz Capuja na sredino kazenskega prostora. Po tej epizodi je igra začela zahajati v ločene spopade, zato je bilo malo konstruktivnosti.

Nekje so se igralci med seboj sprli do rumenih kartonov, nekje se je bila igra zaradi hudih poškodb prisiljena za dalj časa ustaviti. Posledično McKenny tekme ni končal do konca - Estupinyan je s svojim spopadom Američanu povzročil hudo škodo, nato pa so ga morali predstavniki klubskega zdravstvenega osebja za roke odpeljati na tehnični prostor okoli celotnega igrišča. Kar zadeva nevarne trenutke na vratih, jih ni bilo več.

Povratna tekma med torinskim Juventusom in španskim Villarrealom bo 16. marca.

Londonski Chelsea je v okviru 1/8 finala Lige prvakov v prvi tekmi gostil Lille.

Varovanci Thomasa Tuchela niso imeli težav s predstavnikom Francije, saj so dosegli gol v vsakem od polčasov. Že v osmi minuti je Kai Havertz izkoristil servis Ziyecha s kota igrišča in zadel nasprotnikova vrata.

Sredi drugega polčasa je Pulisic izkoristil podajo Kanteja in zmedo v obrambnih postavitvah Lilla ter zadel bližnji kot Jardimovih vrat.