Al-Hilal Derby veselje: 5 stvari, ki smo se jih naučili iz četrtfinala Kraljevega pokala

Azijski prvaki so premagali tekmece iz Rijada Al-Nassr in se uvrstili v polfinale, medtem ko vodilni SPL Al-Ittihad ohranja dvojna upanja pri življenju

V ponedeljek je potekalo četrtfinale Kraljevega pokala, v četrt zadnjega so se prebili Al-Hilal, Al-Ittihad, Al-Shabab in Al-Feiha. Tukaj je pet stvari, ki smo se jih naučili iz štirih tekem, ki so se končale z rezultatom 2-1.

To je bolj delaven Al-Hilal

Al-Hilal je prišel od zadaj in premagal Al-Nassr z 2-1 v derbiju Riyadh, ki je bil brez zadržkov. Borbe so tekle od prve do zadnje minute, največje presenečenje pa je bilo, da sta obe ekipi tekmo končali z 11 igralci, čeprav je bil sodnik zaposlen z osmimi kartoni. Hilalov osrednji branilec Ali Al-Bulaihi je imel srečo, da je pred odmorom ušel rdeče in če bi alžirski sodnik igralca izključil, bi lahko bilo vse drugače.

Obe ekipi sta nadaljevali do konca in azijski prvaki so pokazali, da so sposobni premagati tekmece na velikih tekmah, a bi lahko šlo tako. Odion Ighalo je z gromkim udarcem z glavo na uro izenačil uvod Talisce. V 10 minutah do konca je bilo videti, da je Abdulelah Al-Amri potisnil Salema Al-Dawsarija v igrišče in sodnik je pokazal na točko. Moški v rumenem so bili hudi protesti.

Al-Hilal je bil skoraj boljša ekipa in opaziti je bilo, kako so pod novim trenerjem Ramonom Diazom delali bolj kot prej pri obrambi kot ekipa, kar se je začelo z vključevanjem zelo oznanjenih napadalcev.

Al-Nassr mora uporabiti jezo, da se osredotoči na ligo

Devetkratni prvaki so zapustili tekmovanje po porazu z 2:1 od Al-Hilala, vendar so ostali jezni, ker so jih slabe sodniške odločitve stali tekme. Imajo nekaj razlogov za žalost. Al-Bulaihija bi lahko izključili že pred odmorom, kar bi jim pustilo en gol in enega igralca več. Potem je bila kazen zelo sporna - nekateri sodniki bi jo izrekli, drugi pa ne. Toda na splošno si je Al-Hilal verjetno skoraj zaslužil zmago.

Če bo izguba prispevala k bolečini po polfinalnem porazu v Ligi prvakov AFC oktobra lani, je za Al-Nassr še upanje. V ligi se bodo srečali z Al-Hilalom šele naslednji teden, in če lahko ponovijo zmago v začetku sezone, bo Al-Hilalovih upov za naslov zagotovo skoraj konec.

Karkoli se bo zgodilo v preostalem delu sezone, bo Al-Nassr končal obrambo naslova prvakov in njihovih tekmecev, bo res sladko. Sezona še ni končana za moštvo s Talisco nazaj in dobrimi povezavami z Vincentom Aboubakarjem in novim podpisom Jonathanom, ki je videti nevarno.

Al-Ittihadova pozna oddaja se nadaljuje

Prejšnji četrtek je Abderazzak Hamdallah zadel že v drugi minuti in s tem povedel Al-Ittihad proti Al-Taawounu. V pokalu je maroški strelec zadel v 96. minuti in zapečatil dramatično zmago iz ozadja z 2:1 proti istemu nasprotniku.

Težko je bilo ekipi Buraidah – zmagovalcu kraljevega pokala leta 2019, ki je v finalu premagal Al-Ittihad –, ki je povedla v začetku drugega polčasa prek Sumayhana Al-Nabita. Zaradi tega je Al-Ittihad s klopi spravil Romarinha in to je spremenilo igro. Brazilec je štiri minute pred časom izenačil Abdulaziza Al-Bishija. Nato, globoko v podaljšku, je bila dosojena najpomembnejša enajstmetrovka in Hamdallah je pokazal svoje ledene živce, da je preobrnil z mesta in poslal Tigre v naslednji krog.

Al-Ittihad na papirju ima najlažje polfinale, saj se pomeri z Al-Feiho, ki je v četrtfinalu premagal Al-Batin. Še vedno pa je treba videti, kakšen učinek bo to tekmovanje imelo na njihove ligaške ambicije.

Al-Ittihad naslova ni osvojil od leta 2009, vendar je na vrhu zelo jasen. Možnost dvojnega liga in pokala je privlačna, a nihče ne bo želel, da bi izločilno tekmovanje odvrnilo od glavnega dogodka.

Al-Shabab mora končno premagati Al-Hilal

Al-Shabab je premagal Al-Ahli z 2-1 in se prvič po osmih letih uvrstil v polfinale. Zadnjič so nadaljevali z dvigom pokala. Po naključju je bilo leto 2014 tudi zadnjič, da so premagali lokalnega tekmeca Al-Hilala. To je rekord, ki se mora spremeniti v polfinalu v začetku aprila, če želijo priti v finale in dejansko dvigniti prvi kos srebra od tega spomina na uspeh.

Ta 5-0 premagovanje Al-Hilala prejšnji teden je skoraj končalo Al-Shababove upe na naslov prvaka, zaradi česar je pokal pomembnejši kot kdaj koli prej. Odhod Odiona Ighala je bil udarec za klub, a Carlos Junior je dosledno zadel in dosegel oba gola na tekmi proti Al-Ahliju, s čimer je skupno število za sezono povzpelo na 12. Z duhom Al-Shababa ni nič narobe. saj so se borili od prve do zadnje minute v razburljivem pokalnem izenačenju.

Al-Ahli mora začeti graditi za naslednjo sezonoAl-Ahli je bil konkurenčen v porazu proti Al-Shababu z 2:1, kar je končalo njihove možnosti za srebrnino v tej sezoni. Če bi bil Omar Al-Somah nekoliko bolj oster, bi bile stvari lahko drugačne, a namesto tega se morajo velikani iz Jedde zdaj osredotočiti na velik derbi ta konec tedna proti Al-Ittihadu.

To je lahko prikrit blagoslov, saj se razočarana sezona približuje svojemu vrhuncu. Al-Ahli je na sredini lestvice, vendar še ni čisto iz gozda na izpadanje. Če ekipe, ki so nižje, zmagujejo v tekmi, bo zaostanek le tri točke.

Kljub temu je štirikratne prvake v zadnjih tednih vse težje premagati in so v ligi na šestih tekmah brez poraza. Nekaj ​​zmag na naslednjih tekmah bo opravilo svoje delo in bo klubu omogočilo, da začne razmišljati o prihodnji sezoni. Al-Ahli bi moral biti izziv za naslove, ne pa v začetku marca še vedno skrbeti za izpad.

Prihodnost trenerja Besnika Hasija je očitno vprašanje. Klub je pokazal veliko potrpljenja s Hasijem kljub rezultatom, ki niso bili dovolj dobri. Nedavno izboljšanje kaže, da bi bilo takšno potrpežljivost mogoče nagraditi.