Manchester United se je oddaljil od poraza na prvi tekmi proti Atléticu

Baku, 24. februarja,

V prvem krogu končnice Lige prvakov UEFA letom se bo zelo verjetno znašle ekipe, ki še zdaleč niso v najbolj optimalnem stanju, zaradi česar je še težje napovedati izid njihovega dvoboja. dvoboj v oči. Ta status imata v letošnji sezoni Atletico Madrid in angleški Manchester United, saj so njune zadeve v domači areni zdaj daleč od idealnih, a to dejstvo jima tega dejstva nikakor ni odvzelo.

Kot poročajo, se je ekipa Diega Simeonea prvi tekmi dvoboja približala v ozadju zmage nad Osasuno (3:0), a zgodnejši poraz od Levanteja (0:1) vsekakor ni dovolil "žimnice" sprostite se pred naslednjim preizkusom v prisotnosti lastnih oboževalcev. O igri ekipe argentinskega specialista je kar nekaj vprašanj, govori se celo o možnem odstopu Chola, tako da nekje in v ligi prvakov zagotovo ni imel pravice do napake.

Kar zadeva Rdeče vražje, so njihove zmage nad Brightonom (2-0) in Leedsom (4-2) na prejšnjih dveh tekmah nekoliko zmanjšale pritisk na Ralpha Rangnicka po le treh zaporednih neuspešnih tekmah pred tem. United je že zaznamovalo dejstvo, da so izleteli iz pokala FA, v prvenstvu možnosti za prvenstvo ne zdržijo kritik, zato bi lahko bila edina tolažba za navijače evropsko tekmovanje. In navijači Rangnickove ekipe so res zelo zahtevni!

Diego Simeone je v reportažni igri za svoje nasprotnike pripravil formacijo s petimi branilci, ki je le na sliki izgledala kot obrambna formacija. Pravzaprav je Atlético že od prve minute močno pritiskal na gol Uniteda, zagotavljal je stalen pritisk iz kazenskega prostora nekoga drugega in redne prenose žoge v cono poslabšanja. Zadetek, dosežen v takšnih razmerah, ni dolgo trajal. Nadstrešek z levega boka iz Lodija je padel na glavo Felixa, ki je pri padcu zadel okvir bližnje vratnice, odboj od katerega je šel do daljnega, in šele nato je žoga zaletela v mrežo.

Igralce Rangnickove ekipe je bilo v tistem trenutku težko gledati. Nasprotniki so jih pritisnili na igrišču, tribune pa so zažgale ozračje neposredno ob njegovih mejah. Težko je reči, koliko časa je trajalo Rdeči vragi, da so s stabilno kontrolo žoge začeli vsaj malo biti na tuji polovici. Ravno tega ni bilo opaziti niti na ekvatorju prvega polčasa, morda pa so se določena nagnjenja k napredku pojavila tik pred odmorom.

A vseeno je tako reči, saj je Lodi naravnost osvojil levi bok Lindelöfa, prav z njegovega podaja pa je žoga prišla do daljne vratnice, kjer je Vrsaljko iz boja poskrbel, da se je žoga odbila v zgornji okvir vrat. Ko se tako pozitivno zaključi prvi polčas tekme, ni presenetljivo razmišljati o nadaljevanju banketa v prihodnosti. Vendar Rangnik med odmorom ni sedel križem rok, kar je bilo razvidno iz obnašanja njegove ekipe že v prvih minutah.

Prvič, United je postal športno bolj jezen in agresiven, kar je bil že kar drzen izziv za nasprotnike. Drugič, Manchester je začel biti bolj v tuji polovici, kar mi je takoj padlo v oči. Veliko boja – drugi polčas je mogoče le na kratko opisati. In koliko pogovorov s sodnikom! Vau! Ekipe so bile precej čustvene, domačemu vročemu občinstvu pa je bilo zelo všeč, česar ne moremo reči za navijače gostov - njihova ekipa je še naprej izgubljala, hkrati pa je zadala nekaj napadov s zaključnimi udarci v gole drugih ljudi.

Atlético je večino tekme v obrambi odigral zgledno, a tu je konec ... Problem ni v Simeonu, ki se je odločil zgledovati po svojem nasprotniku na trenerskem mostu in kljub temu izpustil tri nove igralce hkrati. dejstvo, da je bil Lodi tik pred tem poškodovan. Igral banalno izgubo koncentracije ob hitrem napadu tekmecev, kar se z Atléticom v tej sezoni dogaja zlovešče redno.

Posledično je v 80. minuti Bruno Fernandes razpršil protinapad po sredini igrišča, Elanga pa je svojo podajo zaključil že na desnem boku kazenskega prostora. Tekma je bila na tem pravzaprav zaključena, čeprav je v enem zadnjih napadov Griezmannov udarec z odbijanjem v kazenskem prostoru prevzela prečka.

Povratna tekma med Manchester Unitedom in Atléticom Madrid bo 15. marca.