Juventus je proti Villarrealu prevzel remi z 1:1

VILLA REAL: Dušan Vlahović je v torek ustregel navdušenju, ko je v torek dosegel 32 sekund ob svojem debiju v Ligi prvakov, a Juventus čaka še dela, da se uvrsti med zadnjih 16, potem ko ga je Villarreal držal neodločeno z 1:1. v prvi tekmi. Vlahović je le z drugim dotikom igre na La Ceramici našel kot, vendar senzacionalen začetek Juve in kariera srbske lige prvakov nista bila dovolj za zmago. Namesto tega je Dani Parejo iz Villarreala sredi zasluženega izenačenja drugi polčas zapustiti prepričljivo tekmovanje v ravnovesju pred povratno tekmo v Torinu.

Vlahović je pri 22 letih in 25 dneh drugi najmlajši igralec, ki je zadel na svojem debiju v Ligi prvakov za Juventus, potem ko je Alessandro Del Piero zadel pri 20 letih. "Mlad je, to je njegova prva tekma v Ligi prvakov," je dejal Juveov Alvaro Morata. "Predstavljajte si kariero, ki jo ima pred seboj." Vlahović je bil januarja podpisan za začetnih 70 milijonov evrov iz Fiorentine in na veliko navdušenje, Juve pa je nazdravil prihodu enega najbolj zaželenih mladih talentov na svetu. Trener Juventusa Max Allegri je poskušal zmanjšati pričakovanja v ponedeljek z vztrajanjem, da bi se moral napadalec psihološko in tehnično prilagoditi intenzivnosti lige prvakov - vendar je Vlahović potreboval manj kot minuto, da se je postavil na noge. To je bil njegov drugi gol v petih nastopih za Juve, potem ko je dosegel 12 zadetkov. minut po njegovem debiju proti Veroni v začetku tega meseca, potem ko je za Fiorentino dosegel neverjetnih 25 golov na 31 tekmah. »Ko igraš proti tej vrsti ekipe z vrhunskimi igralci, jim ne moreš dati niti pol centimetra. To je bil odličen gol,« je dejal Parejo. Juventus bo favorit za dokončanje dela doma prihodnji mesec, a dobro organiziran in discipliniran Villarreal, ki je v prejšnji sezoni zmagal v ligi Europa, je pokazal dovolj, da nakazuje, da pretres še zdaleč ni nemogoč.

»Čutimo malo frustracije. Doma morate zmagati," je dejal Etienne Capoue iz Villarreala. "Vendar mislim, da ima ta ekipa moč in miselnost, da tam zmaga. Težko je, a zmoremo.« Devet igralcev Juventusa se še ni dotaknilo žoge, ko je ta zadela v zadnji del mreže Villarreala. Villarreal je od začetka udaril žogo nazaj in po igrišču, vendar je bila to njihova deveta podaja. Alberto Moreno se je odločil za lažjo, ko je mislil, da je Arnaut Danjuma za njim, le da je ugotovil, da je Danjuma odšprintal. Danilo je prestregel in v trenutku odpeljal žogo čez vrh, kjer je Vlahovic prihitel med Raulom Albiolom in Paujem Torresom. Vlahovic se je s prsmi spustil in bil videti dobro razporejen, Torres ga je sledil čez, toda napadalec je sprožil zgodaj v obratu in žoga je zdrsnila v skrajni kot. Polovica ekipe Villarreala še ni imela dotika, a so odgovorili in narekovali posest. in tempo, medtem ko se je Samuel Chukwueze približal, je hiter zaključek bliskal čez bližnjo vratnico. Juventus je bil kompakten in organiziran, medtem ko je bil v ospredju Vlahovic ostal zamišljen.

Zadržal je tri branilce na območju in se umiril za Manuela Locatellija, a je vezist streljal čez. Leonardo Bonucci, ki je po okrevanju po poškodbi spet pripravljen, je ob polčasu zamenjal Alexa Sandra, vendar je Villarreal končno našel izenačenje v 66. minuti. Etienne Capoue je držal žogo na sredini igrišča in ni imel idej, dokler Parejo ni opazil vrzeli in priletel zadaj. Capoue je žogo dvignil preko vrha do vezista, ta pa je zamahnil z levo nogo, kar je bilo dovolj, da je premagal Wojciecha Szczesnyja na bližnji vratnici. Igra se je pozno zaostrila, saj nobena ekipa ni želela tvegati, da se odpre, raje je odložila repasaž v Torinu.