Liga prvakov: dve zmagi, Ajax remiziral Benfico z 2:2 Liga prvakov: Anthony Elanga postal rešitelj MU Uničil Leeds s 6:0, Liverpool zasenčil Manchester City

Lizbona, - Ajax Amsterdam se je po dvakratni zmagi moral zadovoljiti z neodločenim rezultatom 2:2, ko je v četrtek (24.2.2022) zgodaj zgodaj odpotoval na sedež Benfice na Estadio Da Luz na prvi tekmi Lige prvakov zadnji 16. zjutraj.

Ajax je rezultat odprl v 18. minuti z golom Dušana Tadića. Žal je vodstvo trajalo le sedem minut, saj je Sebastien Haller v 26. minuti naredil samomor.

Toda tri minute pozneje je Haller svojo napako plačal z golom v 29. minuti. Ajaz je pred polčasom dobil vrsto priložnosti.

Ajax bi moral iti na odmor z večjim vodstvom, toda Edson Alvarez je tik pred polčasom s strelom pod kotom zadel dno vratnice. Prvi polčas se je končal z zmago Ajaxa z 2:1.

Benfica je v drugem polčasu hitro izvedla protinapad. Ustvarili so si lahko številne priložnosti, vključno z Rafo Silvo, ki je skoraj izenačil. Nato je strel Darwina Nuneza v 60. minuti le zgrešil vratnico Ajaxa.

Benficino izenačenje se je končno porodilo, ko je strel Goncala Ramosa na rob kazenskega prostora odbil vratar Ajaxa Remko Pasveer. Toda divja žoga je bila uspešno speljana skozi Jaremčukov udarec z glavo, ki je bil vložen v vrata Ajaxa. Remi 1:1 je trajal do konca tekme.

Ajax bo nato 15. marca v amsterdamski Areni gostil revanško tekmo osmine finala lige prvakov.