Manchester United je pobegnil z neodločenim izidom, potem ko je Elanga zataknila Atletico

MADRID: Manchester Unitedu je Atletico Madrid v sredo prihranil uničujoč in zaslužen poraz, saj jim je pozni gol Anthonyja Elange rešil remi z 1:1 na prvi tekmi zadnje osmine finala lige prvakov. Atletico je večino tekme nadigral počasen United. na Wanda Metropolitano in bi morda razmišljal o zgodnjem golu Joaoa Felixa, ki bi ga lahko prejel v revanšu na Old Traffordu čez tri tedne. Toda namesto da bi razširil svojo prednost, jo je Atletico zapravil, Elanga je pognal žogo na Bruna Fernandesa in v 10 minutah preostalih 10 minut hladno zaključil, da bi Unitedu prinesel remi, ki se je zdel kot zmaga. Vodja Uniteda Ralfa Rangnicka so na novinarski konferenci vprašali, kaj je povedal igralcem Uniteda ob polčasu. "Rekel sem jim, da to ni dovolj," je dejal. »Imeti moramo več energije. Ne gre za načrte igre ali taktike. Gre za obsodbo. Gre za prepričanje. To ni dovolj. To je Liga prvakov."

Atleticov Sime Vrsaljko je že ob koncu prvega polčasa zadel prečko, Antoinea Griezmanna pa je po izenačenju Elange odvzelo tudi pozno zmagovalca. Čeprav bo United ob rezultatu oddahnil, je bil to še en nastop, ki je povzročil resne pomisleke glede njihovega napredka in vodenja pod vodstvom začasnega trenerja Ralfa Rangnicka. V prvem polčasu niso uspeli vpisati niti enega dotika v polje Atletica Madrid, kar se je prvič zgodilo ekipi Uniteda v Ligi prvakov vsaj po letu 2005. Cristiano Ronaldo se je v Atleticu pomeril z znanim sovražnikom s 25 golov na 35 tekmah proti ekipi Diega Simeoneja in 10 na njegovih zadnjih 10, vključno s tremi hat-triki. Toda Portugalec je v ospredju zmanjšal frustrirano in osamljeno postavo, kar je njegov največji prispevek kot tarča navdušenih žvižganj in žvižganja navijačev Atletica. Tako Rangnick kot Simeone imata veteranskega strelca, katerega potrebe morda gredo na račun ekipe, a medtem ko je Rangnick začel 37-letnega Ronalda, je Simeone izpustil 35-letnega Luisa Suareza, na čelu pa sta bila Felix in Angel Correa. namesto tega.

Bleščeč začetek: Ronaldo je bil pred začetkom žvižgan skupaj z nekdanjim branilcem Real Madrida Raphaelom Varaneom, goreče vzdušje pa je zagotovilo ozadje za bleščeč začetek Atletica. United je bil živčen, ko je Harry Maguire po nepotrebnem z glavo zadel Atletico v kot, preden je zaskrbljen Fernandesov dotik dovolil Joseju Gimenezu streljati na gol, a je Victor Lindelof odlično blokiral. United je bil videti neprijetno igrati z zadnje strani in Atletico je zaradi poševnega odbitka Davida de Gee priigral kot. United je streljal z glavo, a Renan Lodi je zamahnil sijajno predložko na levi strani. Felix je bil tam, da bi ga ustrelil. Atletico je bil v svojem pristopu hitrejši, bolj lačen in odločnejši. Unitedu so še naprej oropali posest, a jim je manjkala zadnja podaja. United je postajal razočaran, zlasti Ronaldo, in za 10 minut je bila igra preusmerjena na njegovo histrionizacijo, žvižgi in žvižgi so postajali vse glasnejši. Ob polčasu bi lahko bilo še slabše, saj je Vrsaljko z glavo udaril proti prečki, Lodijev predložk je hitro prišel do njega na zadnji vratnici, vendar je mreža zevala.

United se je izboljšal in bilo je obdobje okoli ure, ko se je zdelo, da Atletico prepušča nadzor. Kljub temu je bilo dragocenih priložnosti malo in ko je Ronaldo neškodljivo zavil prosti strel, je bil Atletico videti blizu zmage. Namesto tega je United združil svojo najboljšo in edino tekočo potezo na tekmi, ko je žoga prešla skozi sredino, preden je Fernandes prebil Elango. Reinildo Mandava iz Atletica se je zavezal, a je padel, kar je Elangi omogočilo, da je preskočil in poslal odličen zaključek v daljni kot. Griezmann je kot zamenjava pri štirih minutah do konca zavihtel ob prečko, a izpuhani Atletico ni mogel povrniti prednosti.