Medvedev se je z zmago v Acapulcu povzpel na prvo mesto

Acapulco, Mehika: Daniil Medvedev je v četrtfinalu ATP Mexico Open v četrtek slavil svoj vzpon na prvo mesto na svetovni lestvici z zmago s 6-2, 6-3 nad Yoshihito Nishioka.

26-letni Rus se je razburil, ko je izvedel, da bo prevzel prvo mesto po zaslugi četrtfinalnega poraza srbskega zvezdnika Novaka Đokovića v Dubaju nekaj ur prej.

Toda opravil je delo proti Japoncu Nishioki in rezerviral polfinalni obračun z Rafaelom Nadalom v repasažu finala OP Avstralije.

"Pravzaprav ni lahko igrati tekme, ko dobiš to (novice) čez dan," je dejal Medvedjev o ohranjanju osredotočenosti, potem ko je izvedel, da bo v ponedeljek zamenjal Đokovića na vrhu lestvice.

Đokovićev poraz s 6-4, 7-6 (7/4) zaradi češkega 123. igralca sveta Jirija Veselyja je zagotovil konec Srbove vladavine.

"Če sem iskren, sem videl, da izgublja, vendar nisem vedel, da bom, če izgubi, postal številka ena," je dejal Medvedjev. »Mislil sem, da moram tukaj narediti nekaj velikega. Ko sem torej prejemal vsa sporočila, sem razumel, v redu, zgodilo se bo.

»Prvi cilj zame je bil zmagati še danes, ker sem tukaj, da poskušam zmagati na vsaki tekmi, ki jo igram.

"Ampak to je zagotovo nekaj odličnih novic."

Medvedjev bo postal prvi mož po letu 2004 izven "velike četverice" igre, v kateri so Đoković, Nadal, Roger Federer in Andy Murray, ki bo zasedel prvo mesto.

Postal je tretji Rus, potem ko sta se Jevgenij Kafelnikov in Marat Safin povzpela na prvo mesto.

Kljub motnjam dneva je Medvedev potreboval le 70 minut, da je poslal Nishioko.

Japonski kvalifikant se je v drugem nizu predčasno dvignil in vodil s 3:1, preden je Medvedjev zmagal v zadnjih petih igrah tekme.

"Je močan nasprotnik," je dejal Medvedjev. »Ve, kako se vrniti, kako teči, kako narediti nekaj norih posnetkov, ko tega ne pričakuješ. Vesel sem, da sem uspel obdržati zbranost do konca."

Medvedjev je v zadnjih dveh tekmah izgubil le osem tekem in njegova zadnja zmaga mu daje priložnost, da se nekoliko maščuje proti Nadalu.

Španec se je zbral iz dveh nizov navzdol, da je na tekmi za naslov v Melbournu premagal Medvedjeva in dosegel rekordni 21. naslov za Grand Slam posamezno.

"Vedno je posebno igrati proti njemu," je dejal Medvedjev. "Nekakšna priložnost, da se maščujem."

Nadal je izboljšal svoj najboljši začetek v karieri na 13-0 z zmago nad Američanom Tommyjem Paulom s 6-0, 7-6 (7/5).

Nadal je imel le dve neizsiljeni napaki in je v 27 minutah v uvodnem nizu izgubil le 10 točk.

Toda Paul ga je potisnil v drugem nizu, ki je trajal več kot 90 minut.

"Mislim, da sem odigral enega najboljših nizov že dolgo nazaj," je dejal Nadal o prvem kadru. »V prvem nizu sem igral fantastično. Na začetku drugega sem naredil nekaj napak, nato pa je začel igrati vse bolje. Nabor je postal malce nor z veliko odmori."

Paul je zlomil Nadala in odprl drugi niz, a je Nadal prebil na izenačenje pri 2-2 in začel niz štirih zaporednih servisnih odmorov.

Servis za niz pri 5-4 Paul je bil pokvarjen.

Nadal je v naslednji igri rešil dve brejk točki in tako prvič povedel niz pri 6-5.

Nadal je imel v naslednji igri dve meč točki proti Paulovemu servisu, a je Američanu uspelo prebiti do izenačenja.

Nadal je izgubil prvi dve točki odločanja, a je osvojil štiri zaporedne in prevzel vodstvo, ki se mu ne bo dal.