Finale lige prvakov v Parizu je dodatna motivacija za PSG

UEFA je v petek objavila, da bo finale odigrano na Stade de France

"Zame osebno je to dodaten vir motivacije," je Pochettino povedal novinarjem.

PARIZ: Trener Paris Saint-Germaina Mauricio Pochettino je v petek dejal, da je možnost, da se letošnji finale lige prvakov igra v francoski prestolnici, za njegovo ekipo dodatno spodbudo, saj želi prvič dvigniti pokal.

UEFA je v petek sporočila, da bo finale igral na Stade de France, potem ko je Sankt Peterburgu odvzela tekmo kot odgovor na rusko vojaško invazijo na Ukrajino.

"Zame osebno je to dodaten vir motivacije. Razburljivo je, da imam možnost gostiti finale v Parizu na Stade de France," je novinarjem povedal Pochettino.

"Upamo, da bomo imeli srečo, da se bomo udeležili. Za nas bi bilo neverjetno, da bi lahko bili tam, a pred tem nas čaka še veliko dela."

PSG je v prvi tekmi osmine finala v začetku tega meseca premagal Real Madrid z 1:0, povratek pa bo v Španiji 9. marca.

Trenutni vodilni v Ligue 1 še nikoli niso osvojili največje nagrade evropskega klubskega nogometa, vendar so se leta 2020 uvrstili v finale in izgubili proti Bayernu iz Münchna v Lizboni.