Prvo zlato za Kazahstan, ali kdo drug je igral medalje na malem svetovnem prvenstvu v boksu

Dvakratni svetovni prvak Nazym Kyzaybay je prinesel prvo zlato mednarodnega turnirja Strandzha Cup 2022 v Sofiji v Bolgariji, poroča bbabo.net.

Vodilna reprezentanca je z knockdownom dobila dvoboj proti Alžirki Boualem Roumais, druga svetovna prvakinja Dina Zholaman pa sodnikov ni mogla prepričati v svojo prednost pred Bolgarko Stanimiro Petrovo.

Še eno zlato je pripadlo Irski – osvojila ga je Kelly Harrington v kategoriji do 60 kilogramov.

Finale

Do 50 kilogramov

Finale: Boualem Roumaisa (Alžirija) - Nazim Kyzaybay (Kazahstan) - 0:5.

Do 54 kilogramov

Finale: Stanimira Petrova (Bolgarija) - Dina Zholaman (Kazahstan) - 5:0.

Do 60 kilogramov

Finale: Kelly Harrington (Irska) - Natalia Shchadrina (Srbija) - 5:0

Kazahstan, Uzbekistan ali Ukrajina. Ki je osvojil prvo zlato malega svetovnega prvenstva v boksu

Prvi finalist iz Kazahstana je bil Damir Abdikadir (do 51), ki je v odločilnem obračunu izgubil proti olimpijskemu prvaku iz Uzbekistana Khasanboyu Dusmatovu.

Znana sta še dva zmagovalca mednarodnega turnirja v Sofiji, ki se imenuje svetovno prvenstvo v malem boksu.

Pred tem so si kazahstanski boksarji zagotovili ne le štiri finalne dvoboje, ampak tudi pet bronastih medalj. Pri ženskah so se v finale uvrstile tudi štiri atletinje iz Kazahstana.

Derbi z Uzbekistanom in zmagoslavje "Kazah Lomačenko". Kdo bo izzival zlato malega svetovnega prvenstva v boksu