Koliko so kazahstanski boksarji zaslužili za 17 medalj na malem svetovnem prvenstvu

V Sofiji (Bolgarija) se je končal mednarodni turnir Strandja Cup 2022, ki mu pravijo tudi malo svetovno prvenstvo v boksu, poroča dopisnik bbabo.net.

Kazahstan je osvojil 17 medalj (4-4-9) in se uvrstil na tretje mesto v ekipnem tekmovanju. Na prvi vrstici je Uzbekistan (6-0-1), na drugi - Rusija (5-5-11).

Moška ekipa ima devet medalj. Zlato sta osvojila Makhmud Sabyrkhan (do 54 kilogramov) in Sagyndyk Togambay (do 86). Srebro - Damir Abdikadir (do 51) in Dulat Bekbauov (do 67). Bron - Sanzhar Tashkenbay (do 48), Timur Kabdeshov (do 51), Abzal Serik (do 63,5), Abzal Kuttybekov (do 92) in Nurlan Saparbay (nad 92).

Ženska ekipa ima osem medalj. Zlato sta osvojila Nazim Kyzaybay (do 50) in Valentina Khalzova (do 70). Srebrna - Dina Zholaman (do 54) in Lyazzat Kungeibaeva (nad 81). Bron - Rimma Volosenko (do 60), Dariga Shakimova (do 66), Nadežda Ryabets (do 75) in Anastasia Bayazitova (do 81 kilogramov).

Skupni nagradni sklad turnirja je 200.000 $. Prvaki so prejeli vsak po 4000 $, finalisti po 2000 $, bronasti pa po 1000 $.

Tako so skupaj kazahstanski boksarji zaslužili 33.000 dolarjev.