Abramovič odhaja, Chelsea izgubi v finalu ligaškega pokala

LONDON - Chelsea je padel v finalu ligaškega pokala na svoji prvi tekmi, potem ko se je ruski poslovnež Roman Abramovič odpovedal lastništvu londonskega kluba.

V zadnji nedelji (27.2.2022) je Chelsea padel po enajstmetrovkah. Modri ​​so morali biti tudi pripravljeni videti, kako Liverpool dvigne pokal na stadionu Wembley. Rdeči so že devetič osvojili ligaški pokal, znan tudi kot pokal EFL ali pokal Carabao.

Roman Abramovič je izpustil Chelsea v soboto (26.2.2022) zvečer po lokalnem času ali v nedeljo zjutraj WIB. Izjava je bila objavljena sredi napetosti v Evropi zaradi ruske vojaške invazije na Ukrajino. Vendar svoje odločitve ni povezoval z vojno v Ukrajini.

Abramovič, ki je obogatel na področju nafte in plina od devetdesetih let prejšnjega stoletja, je lastnik Chelseaja od leta 2003 in naj bi bil zelo blizu ruskemu predsedniku Vladimirju Putinu.

Na tekmi na stadionu Wembley sta ekipi vseh 90 minut odigrali neodločen izid brez golov in v 2x15 minutah podaljška ni bil dosežen noben gol.

Medtem je VAR na tej tekmi zabeležil štiri razveljavljene zadetke, tri za Chelsea in enega za Liverpool.

V šesti minuti je imel Chelsea prvo priložnost v protinapadu, ko je Cesar Azpilicueta potegnil predložek, ki ga je v kazenskem prostoru srečal Christian Pulisic, a je žoga šla naravnost v naročje Caoimhinu Kelleherju.