Šport Novice

Giroud odpusti Milan na vrh Serie A

MILANO: Olivier Giroud je zadel velik udarec za AC Milan v tekmi za naslov Serie A z edinim golom v nedeljski zmagi z 1:0 pri Napoliju, ki je njegovo ekipo izstrelil na vrhu. Veteranski napadalec Giroud je preusmeril domov nagnjeni strel tri minute po odmoru na stadionu Diego Armando Maradona, s katerim je Milan postavil dve točki več pred domačim tekmecem Inter Milanom. Prvak Inter, ki ima tekmo v rokah, je v petek osvojil vrh s 5-0 udarcem Salernitane, a je zdaj drugi s točko pred Napolijem.

Francozov osmi prvenstveni gol v sezoni je bil njegov prvi gol v gosteh na San Siru, odkar je poleti podpisal pogodbo s Chelseajem in je bil za 35-letnika na razgibanem večeru. »Vedno poskušam opraviti svoje delo, ko sem v igri. območje, biti na pravem mestu ob pravem času,« je Giroud povedal za DAZN. »Trenutno ne želim govoriti o Scudettu, vendar upamo, da bomo letos nekaj osvojili. Ambiciozni smo in borili se bomo do konca." Videti je bilo, kot da Giroud ne bi končal tekme na sredini prvega polčasa, ko ga je Kalidou Koulibaly sploščil in je bil več kot dve minuti na tleh, ko je medicinsko osebje poskušalo popraviti. do krvaveče rane nad gležnjem.

Giroud je nato sedem minut pred polčasom udaril v Davida Ospino, vratarja Napolija pa je pustil zaskrbljujoče ležeč na travi, preden je na koncu vstal in nadaljeval. Ozdravljeni Ospina je dobro odvrnil nizko vožnjo Ismaela Bennacerja tik pred uro, medtem ko je Theo Hernandez in Alexis Saelemaekers bi lahko pozno podaljšala razliko do zmage v izjemno impresivnem prikazu, ki poudari njuni naslov naslova. To se zgodi po dveh globoko razočarajočih remijih z zadnjima Salernitano in Udinesejem, ki sta Napoliju omogočila, da vodi ligo z golom razlike. v tekme tega tedna. Ekipa Luciana Spallettija je bila leta 2022 prvovrstna ekipa lige, a ni uspela vžgati, čeprav je imela skoraj polno zasedbo in veliko množico, ki jih podpira.