Abramovič je dal 81 dni časa za prodajo Chelseaja

Baku, 11. marec,

Lastnik Chelseaja iz Londona Roman Abramovich ima le 81 dni časa za pogajanja o prodaji kluba, ne da bi ustvaril dobiček. O tem poroča Sky Sports.

"Licenca", ki klubu omogoča igranje do konca sezone, naj bi potekla 31. maja. Sicer ni mogoče zagotoviti preživetja modrih kot delujoče strukture.

Spomnimo, 10. marca je bilo objavljeno, da je Velika Britanija ruskega poslovneža uvrstila na seznam sankcij, podjetnikovo premoženje v državi bo zamrznjeno. Hkrati je klub dobil licenco, ki daje pravico do nadaljnjega opravljanja dejavnosti, povezane z nogometom.

Konec februarja je Abramovič vodenje kluba predal skrbnikom dobrodelne fundacije Chelsea. 2. marca je sporočil, da se je odločil za prodajo ekipe zaradi sankcij. Rus je še povedal, da ne namerava zahtevati vrnitve klubskega dolga v višini 1,51 milijarde funtov.

Abramovič je leta 2003 kupil Chelsea za 140 milijonov funtov. Od takrat je londonski klub petkrat postal prvak angleške premier lige (EPL), dvakrat je osvojil ligo prvakov in ligo Evropa, petkrat osvojil FA pokal in trikrat angleški ligaški pokal.

Na lestvici angleške premier lige v tej sezoni je Chelsea po 27 krogih na tretjem mestu s 56 točkami.