Naomi Osako je v Indian Wellsu razjokal heckler, ko je po porazu zapustila turnir

Štirikratno zmagovalko turnirjev za grand slam Naomi Osako je v soboto razjokal heckler na poti do poraza s 6-0, 6-4 proti Veroniki Kudermetovo na turnirju WTA na trdem terenu v Indian Wellsu.

Japonka Osaka, ki je po izstopu iz tretjega kroga na OP Avstralije na 78. mestu na svetu, je bila pretresena že na začetku prvega niza, ko je nekdo v množici zavpil: "Naomi, zanič si."

Sodniškega sodnika je prosila, naj ukrepa brez uspeha, pri izidu 0-3 v tekmi drugega kroga pa so se njena čustva prelila.

Osaka se je zbrala in nadaljevala tekmo, a je Kudermetova, 21. nosilka, prehitela uvodni niz, preden je Osaka uspela zadržati servis za začetek drugega.

Čeprav je dvignila svojo igro, Osaka ni mogla izkoristiti nobene od svojih štirih brejk točk v tekmovanju, brejk servisa v sedmi igri drugega niza pa je zadostoval, da je Kudermetova osvojila zmago.

Osaka je v težkem letu 2021, ko je razkrila, da je utrpela depresijo, v središču pozornosti postavila duševno zdravje športnikov.

Toda v govoru na igrišču po tekmi je dejala, da se ji komentar ni zdel tako boleč, da bi bila razburjena, ampak zato, ker jo je spomnil na Venus in Sereno Williams, ki sta se prepirali v Indian Wellsu leta 2001.

"Če sem iskrena, se počutim, kot da so me že prej preganjali, da me to res ni motilo," je dejala.

"Ampak, kot, gledal sem video, na katerem se Venus in Serena tuhtata."

"Če ga še nikoli nisi gledal, si ga moraš ogledati," je dodala in se spet razjokala.

"Ne vem, zakaj, ampak to mi je šlo v glavo in se je veliko ponavljalo.

"Poskušam ne jokati," je rekla in njen glas se je zlomil.

"Moram reči samo hvala in čestitke," je dodala s kimanjem Kudermetovi. "Hvala vam."

×Superzvezdnici Williams so bojkotirali Indian Wells 14 let zaradi dogodkov leta 2001.

Venus je zaradi poškodbe kolena izstopila iz polfinalne tekme proti svoji sestri.

Naslednji dan se je Serena v finalu pomerila s Kim Clijsters, in ko sta Venus in njun oče Richard Williams sedla na svoja mesta, ju je publika posmehovala in Sereno izvinjala skozi celotno tekmo.

Posmehovanje se je nadaljevalo, potem ko je Serena zmagala in šla v objem Venus in Richarda Williamsa, Richard pa je dejal, da je bil tarča rasnih žaljivk.