Neymar in Messi sta se posmehovala navdušenim navijačem PSG pri domači zmagi s 3:0

PSG je že izpadel iz francoskega pokala

Messi in Neymar sta bila ves čas tekme z Bordeauxom izžvižgana

PARIZ: Rekorderja Neymar in Lionel Messi sta občutila vročino jeznih navijačev Paris Saint-Germaina po še enem ponižanju v Ligi prvakov, pri čemer sta dobila žvižganje vsakič, ko sta se dotaknila žoge med nedeljsko domačo zmago proti Bordeauxu s 3:0.

Tudi ko je Neymar dosegel drugi gol proti najnižjemu Bordeauxu, so ga navijači posmehovali. Tudi ko se je Messi lotil zaščitnega teka iz globine in zadel vratnico, so ga izžvižgali.

"Žalosten sem zaradi tega, kar sem videl danes," je dejal trener PSG Mauricio Pochettino. "Vsi smo bili razburjeni."

Medtem ko je pobegli vodja v ligi, v kateri običajno prevladuje, napredoval za 15 točk prednosti, si navijači želijo uspeha drugje.

Kljub temu je PSG ta teden v Ligi prvakov proti Real Madridu znova uničil.

"Moramo prevzeti odgovornost za to, kar se je zgodilo," je dejal Pochettino. "Delimo razočaranje navijačev."

PSG je že izpadel iz francoskega pokala, Pochettino pa naj bi zamenjal naslednjo sezono.

Takrat bi Kylian Mbappe, ki je sredi prvega polčasa dosegel prvi gol PSG proti Bordeauxu, morda igral za Real Madrid. Pogodba mu poteče junija in lahko odide z brezplačnim prestopom.

Najboljši strelec PSG-ja je bil edini igralec, ki je ob branju imen ekip prizanesel žvižgam.

"Očitno razumemo, razumemo njihovo sovraštvo in krike," je dejal branilec PSG Presnel Kimpembe. "Vsi smo krivi, ne eden bolj kot drugi."

Toda rekordno sedemkratni dobitnik zlate žoge Messi in Neymar - najdražji igralec na svetu z 222 milijoni evrov (242 milijonov dolarjev) - sta bila ves čas izžvižgana. Nekdanja zvezdnika Barcelone sta bila tudi deležna nekaterih sovražnih vzklikov, ki so ju spodbujali k odhodu.

Transparent z napisom »Direction Demission« (odstop direktorjev) je navidez namenjen športnemu direktorju Leonardu in predsedniku Nasserju Al-Khelaifiju. Ultras skupina PSG, znana kot CUP, je v soboto zvečer v izjavi zahtevala, da Al-Khelaifi odide.

Nekateri navijači v odseku Auteuil na Parc des Princes so se celo pojavili s 15-minutno zamudo v protestu zaradi zloma PSG-ja sredi tedna.

Navijači moštva so navdušeni nad načinom zadnjega ponižujočega izstopa iz lige prvakov.

PSG je imel skupno 2:0, a je razpadel po napaki vratarja Gianluigija Donnarumme. Zvezdnik Madrida Karim Benzema je v 17 minutah dosegel tri gole in s tem izločil PSG iz tekmovanja, po katerem tako hrepenijo z denarjem bogati katarski lastniki.

Pred tremi leti je PSG postal prva ekipa, ki je izpadla po zmagi v gosteh z 2-0 in izgubil proti Manchester Unitedu s 3-1. Leta 2017 je bila prva, ki je izpadla, potem ko je v prvi tekmi zmagala s 4:0 in izgubila s 6:1 v gosteh pri Barceloni.

"Težko je, zelo težko, ker se na žalost pogosto zgodi," je dejal Kimpembe. "Čas je, da dvignemo glave in pokažemo, da smo tekmeci."

Bordeaux je dosegel 68 golov, največ v ligi, a je v nedeljo skoraj zadel že v prvi minuti.

Ker je Donnarumma padel, je bil na golu Keylor Navas. Ubranil je 20-metrski udarec Remija Oudina, preden je Jean Onana z glavo iz kota zadel le mimo.

Neymar je izgubil žogo proti Madridu in proti Nici pri porazu PSG-ja z 1:0 prejšnji konec tedna, obakrat pa je pripeljal do zadetkov v protinapadih.

Njegov gol proti Bordeauxu je dosegel v 52. minuti z vtiskom. Močan udarec vezista Leandra Paredesa je v 61. dosegel 3:0.

Na drugem mestu je PSG-jev zagrizen tekmec Marseille v Brestu zmagal s 4:1 in na drugem mestu presegel Nico in se samodejno uvrstil v Ligo prvakov. Po točkah in razliki golov so izenačeni, vendar je Marseille dosegel več.

Brazilski vezist Gerson je zadel v tretji minuti, poljski napadalec Arkadiusz Milik je v 63. s skupno 19. v sezoni dosegel 2:0, Amine Harit pa je zadel v 71..

Nekaj ​​trenutkov po tem, ko je napadalec Irvin Cardona v sodnikovem dodatku dosegel zadetek, je turški krilni igralec Cengiz Under odgovoril s četrto Marseillo in tako ohranil Marseille pred Nico.

Četrtouvrščeni Rennes je po zmagi proti Lyonu s 4:2 na mestu v ligi Europa in eno točko zaostaja za Nico in Marseillom. Napadalec Martin Terrier je bil med strelci, ki je dosegel 14 golov, dva manj kot najboljši strelec lige Mbappe.

DRUGE TEME

Petouvrščeni Strasbourg je doma premagal Monako z 1:0, Reims pa je zmagal z 1:0 pri Angersu. Lorient se je oddaljil od cone na izpadanje z zmago z 2:0 pri soborcu Clermontu, 19. Metz pa je remiziral z Lensom z 0:0.