Baku, 16. marec,

Vezist Borussije Dortmund Thorgan Hazard naj bi zamenjal ekipo.

28-letni Belgijec naj bi se že pogovarjal z angleškimi klubi. Za igralca se zanima tudi Atlético Madrid.

Borussia je Hazarda pripravljena prodati za 20 milijonov evrov.

Thorgan Hazard je v tej sezoni zbral 26 nastopov za Bumblebees v vseh tekmovanjih, dosegel 6 golov in 1 asistenco. Njegova pogodba z Dortmundom velja do poletja 2024.

Thorgan Azar je svojo profesionalno kariero začel v francoskem klubu Lens, v glavni ekipi katerega je končal leta 2011, pred tem pa je treniral v mladinski ekipi tega kluba. Potem ko je v ekipi preživel 14 tekem in na njih ni dosegel golov, se je po bratu Edenu preselil v londonski Chelsea. Ne da bi preživel niti minute na uradnih tekmah angleškega kluba, je bil januarja 2014 Thorgan poslan na posojo v belgijski Sylte Waregem, kjer je prejel nagrade za nogometaša leta v Belgiji in igralca leta po izboru Royal Belgijska nogometna zveza. zveze." Leta 2014 se je po koncu dvoletnega posojanja pri belgijskem klubu Thorgan vrnil v Chelsea in bil takoj poslan na novo posojo, tokrat v Borussijo (nogometni klub, Mönchengladbach), kamor se je leta 2015 preselil za stalno, po končanem obdobju najema. Skupno je za nemški klub odigral več kot 100 tekem.

24. julija 2012 je Chelsea na svoji spletni strani potrdil, da se je klub z Lensom dogovoril za prestop Thorgana Hazarda, kmalu po podpisu njegovega brata Edena iz Lilla. 17. avgusta 2012 je Thorgan debitiral za rezervno ekipo Chelseaja na tekmi 0–0 proti Manchester Cityju. 30. avgusta 2012 je bil Hazard posojen belgijskemu klubu Pro League Zulte Waregem. To je bilo storjeno zato, da bi igralcu omogočilo, da si nabira izkušnje v prvi ekipi vrhunskega kluba, namesto da bi igral v rezervah.

5. julija 2014 je bil Hazard posojen Borussiji Mönchengladbach za sezono 2014/15. V nemški ekipi je Thorgan prevzel številko "26". 16. avgusta je Hazard na tekmi nemškega pokala proti Homburgu, ki se je končala z rezultatom 3:1, debitiral za Borussijo, izstopil je v 78. minuti in zamenjal Branimirja Hrgoto. Hazardov prvenec v nemškem prvenstvu se je zgodil 24. avgusta na tekmi v Stuttgartu: Belgijec je znova vstopil kot zamenjava v 67. minuti tekme.

28. avgusta je Hazard dosegel dva gola na tekmi lige Europa proti Sarajevu, Borussia je zmagala s 7:0. 24. septembra je Hazard na tekmi proti Hamburgu prvič nastopil v začetni enajsterici svoje ekipe na tekmi Bundeslige, Thorgan je na igrišču preživel 71 minut, nato pa ga je zamenjal Fabian Johnson.