Chelsea in Villarreal sta zadnja četrtfinala lige prvakov

V nogometni ligi prvakov sta bila določena zadnja dva četrtfinalista, poroča dopisnik bbabo.net. Chelsea in Villarreal sta uspešno prestala osmino finala.

Angleški klub v Franciji je odigral revanško tekmo proti Lilleu in zmagal z 2:1.

Domače je v vodstvo popeljal Burak Yilmaz z enajstmetrovko v 38. minuti. Toda že v dodanem času prvega polčasa je Christian Pulisic izenačil. In v 71. minuti je srečanje končal Cesar Azpilicueta.

Chelsea je samozavestno šel naprej, saj je bil na prvi tekmi močnejši (2:0).

"Villarreal" je v Italiji dosegel zmago nad "Juventusom" z rezultatom 3:0. Prvo srečanje ekip v 1/8. v Španiji se je končalo z remijem 1:1. V povratni igri so ničle dolgo gorele na semaforju, kar je vodilo v naslednji krog "Stare Signore".

Toda že na koncu je "Villarreal" uspel preobrniti tok tekme in pobrati vstopnico za 1/4. Najprej je v 78. minuti Gerard Moreno dosegel enajstmetrovko, nato pa je v 85. minuti zadel Pau Torres, v sodnikovem dodatku pa je pokončal nasprotnika Arna Danzhuma.

Spomnimo, da so prej 1/8. etapo opravili Real Madrid, Manchester City, Bayern München, Liverpool, Atlético Madrid in Benfica. Žreb četrtfinala lige prvakov bo 18. marca.