Ganjar sodeluje pri gledanju velike nagrade Pertamina banke Indonesia Bank BJB, ženska ekipa v finalu Proliga, zmagala na položnem mestu Mandalika MotoGP, pravi Quartararo

Mandalika, - Guverner Srednje Jave (Srednja Java) Ganjar Pranowo je bil v soboto (19.3.2022) tudi priča dirki za VN Indonezije Mandalika MotoGP ali Pertamina.

Ganjar, ki je vzel svojo ženo Siti Atikoh, se je pomešal s splošnim občinstvom na tribuni A Tribune blizu startne črte. Ganjar se je pridružil tudi dolgi čakalni vrsti, da se je z avtobusom odpeljal na dirkališče, in med čakanjem je komuniciral s skupnostjo. Ne samo to, vzel si je čas za ogled stojnic mikro, malih in srednjih podjetij (MSSP), ki prodajajo izdelke domače obrti.

Na prvenstvu si je Ganjar ogledal treninge do kvalifikacij Moto3, Moto2 in MotoGP. Vpil je tudi, ko je dirkač Marc Marques dvakrat padel v kvalifikacijah. Prav tako je ploskal z rokami v znak zahvale Fabiu Quartararu, ki je uspel postati najhitrejši dirkač in zasedel pole position na jutrišnji dirki MotoGP.

Glede na potek kvalifikacij Ganjar napoveduje, da bo Quartararo izšel kot zmagovalec VN Mandalika 2022.

"Je svetovni prvak leta 2021 in jutri na pole positionu, mislim, da bo zmagal," je dejal, kot je navedeno v pisni izjavi.

Glede mednarodnega uličnega kroga Pertamina Mandalika je Ganjar dejal, da je zadovoljen s številnimi dogodki. Po njegovih besedah ​​je zdaj bolj predstavljivo kot takrat, ko je Ganjar včeraj gledal World Super Bike.

»Veliko objektov je stalnih, ureditev gledalcev in poti je bolj urejena, čeprav je še stvari, ki jih je treba še izboljšati,« je dejal.

Ocenil je, da bo Velika nagrada Indonezije v Pertamini prinesla številne koristi prebivalcem Lomboka in NTB.

"Včeraj sem videl, da je hotel poln, veliko stanovalcev je prodajalo povsod, ne samo na dirkališču, ampak tudi v bližini hotela. To pomeni, da so tukaj vključeni lokalni akterji MSME, in to je dobro," je dejal.