Man United je na zadnjem mestu Premier lige po porazu Brentforda s 4:0

Vladavina nekdanjega šefa Ajaxa se je začela s prvo zmago Brightona na Old Traffordu prejšnji konec tedna

Razveseli domači podpornik je Ten Haga zmerjal z vzkliki "zjutraj boš odpuščen"

LONDON: Slab začetek Erika ten Haga kot trenerja Manchester Uniteda je padel v zadrego, ko je Brentford v soboto porazil s 4:0, Rdeče hudiče je pustil na dnu Premier League.

Vladavina nekdanjega šefa Ajaxa se je začela s prvo zmago Brightona na Old Traffordu prejšnji konec tedna, vendar je bilo veliko hujše, saj so Čebele kaznovale niz napak in v prvih 35 minutah dosegle štiri zadetke.

Udarec Josha Dasilve se je izmuznil Davidu de Gei in odprl zapornice, preden je Mathias Jensen napadel Unitedov poskus igre z ozadja in povišal na 2-0 v 18 minutah.

Ben Mee je nato razgalil šibkost gostov iz nizov za svoj prvi gol Brentforda, Bryan Mbuemo pa je zaokrožil osupljiv protinapad 10 minut pred polčasom in United prvič po 30 letih potopil na dno lestvice.

Vesela domača podpora je Ten Haga zmerjala z vzkliki "zjutraj te bodo odpustili."

Vendar je nizozemski trener podedoval drhal in ne glavni vzrok, saj je United prvič po letu 1936 izgubil sedmo zaporedno ligaško tekmo v gosteh.

Ta serija je vključevala pošiljanje štirih zadetkov Manchester Cityju, Liverpoolu in Brightonu v prejšnji sezoni.

Prihod 57 milijonov funtov (69 milijonov dolarjev) osrednjega branilca Lisandra Martineza iz Ajaxa ni veliko prispeval k okrepitvi Unitedove puščajoče obrambe in postavljala se bodo vprašanja, zakaj je Ten Hag pustil Raphaela Varana na klopi v korist Argentinca in zunaj -neke vrste Harry Maguire.

Ten Hag je res vpoklical Cristiana Ronalda v začetno enajsterico, a je petkratni dobitnik zlate žoge igral vlogo pri uvodnem golu.

Ronaldo je prelahko padel na tla in iskal prekršek, saj je bil obkrožen s telesi Brentforda. Dasilvin strel bi moral biti še vedno udobna obramba za De Geo, a se je žoga zvila pod Špancem.

De Gea je to napako zapletel osem minut pozneje s poskusom podaje do Christiana Eriksena, ki ga je njegov nekdanji soigralec Jensen prehitel, Danec pa je hladnokrvno zadel in podvojil vodstvo Brentforda.

Martinezov majhen 5ft 9in (1,8m) okvir je bil postavljen kot rdeča zastava zaradi njegove sposobnosti, da se prilagodi fizičnemu stanju Premier lige.

In Argentinca je na zadnji vratnici premagal Mee za tretji zadetek, potem ko je Ivan Toney z glavo poslal kot čez vrata.

Zasluge Brentfordu v njihovi samo drugi sezoni v angleškem vrhunskem prvenstvu v zadnjih 75 letih lahko odplavijo valovi kritik, ki prihajajo proti Unitedu.

Toda možje Thomasa Franka so poskrbeli za osupljivo potezo, s katero so znova raztrgali United za svoj četrti gol.

Toney je bil izpuščen po levem krilu in je izbral Mbuemo z natančno prvo podajo, da je Francoz dirkal za Lukom Shawom in končal nizko mimo De Gee.

Ten Hag je razjasnil svoje občutke ob odmoru s trojno zamenjavo s Shawom, Martinezom in Fredom kot grešnimi kozli.

United je vsaj ustavil krvavitev po premoru in moral bi imeti vsaj eno tolažbo, ko je Ronaldo zadel z glavo, preden Eriksenov strel z glavo ni imel moči, da bi premagal Davida Raya.

Škoda pa je bila za Ten Hag že zdavnaj storjena in hujše lahko še pride.

United na naslednji tekmi 22. avgusta gosti Liverpool, ki je v minuli sezoni premagal zgodovinskega tekmeca s 5:0 in 4:0.