Čustveni Werner zadene za Leipzig ob vrnitvi v Bundesligo

Leipzig je večino tekme igral z 10 igralci

Rekordni strelec Leipziga Timo Werner je svojo ekipo povedel v vodstvo v 36. minuti

BERLIN: Nekdanji napadalec Chelseaja Timo Werner je ob čustveni vrnitvi v Leipzig zadel zadetek, a to ni bilo dovolj za prvo zmago v sezoni, saj je Köln v soboto remiziral z 2:2.

Leipzig je večino tekme igral z 10 igralci, potem ko je madžarski vezist Dominik Szoboszlai prejel neposredni rdeči karton zaradi udarca s komolcem v vrat Floriana Kainza iz Kölna tik pred polčasom.

Werner je leta 2020 zapustil Leipzig in odšel v London, preden se je vrnil v začetku tega tedna v 25 milijonov funtov (30,2 milijona dolarjev, 29,5 milijona evrov) vrednem poslu.

Rekordni strelec Leipziga je svojo ekipo povedel v 36. minuti, ko je vratar Marvin Schwaebe pustil, da je Wernerjev udarec z dolge razdalje potopil pod njegovo telo in prešel čez črto.

Köln je izenačil le štiri minute pozneje, ko je strelec Florian Dietz iz neposredne bližine dosegel svoj prvi zadetek v Bundesligi.

Francoski napadalec Christopher Nkunku je domače popeljal v vodstvo v 56. minuti, a je Köln v 20 minutah uspel izenačiti z nespretnim avtogolom Joska Gvardiola iz Leipziga.

Po tekmi je Werner - ki je bil v 68. minuti počaščen z vročim aplavzom - dejal, da je bil "zelo čustven" zaradi vrnitve.

"Zame je bilo nekaj posebnega, vrniti se po dveh letih."

"Leipzig je vedno del mene. Tukaj sem odraščal in tukaj sem dobil svoj prvi poklic v Nemčijo.«

26-letnik pa je bil manj navdušen nad rezultatom, kar pomeni, da je Leipzig na uvodnih dveh tekmah remiziral.

»Ko vidite, kako smo izgubljali točke v tej sezoni, je res grenko.

"Glede na to, da smo tako dolgo igrali z igralcem manj, je 2-2 sprejemljivo, a za naše cilje (to sezono) še zdaleč ni zadovoljivo," je dejal.

Na sobotni zadnji tekmi je Schalke v zadnji minuti zagotovil remi z 2:2 proti Borussii iz Moenchengladbacha, ko je Marius Buelter v podaljšku zadel enajstmetrovko.

Schalke je zadetek odprl v 29. minuti po zaslugi osupljivega samostojnega zadetka Rodriga Zalazarja, ki je žogo driblal s polovice poti, nato pa zadel s strelom od daleč z roba kazenskega prostora.

Jonas Hofmann, ki mu je sredi tedna podaljšala pogodbo, je v 27. minuti zdrsnil čez črto, nato pa je Francoz Marcus Thuram le šest minut pozneje Gladbach povedel v vodstvo.

Krilni igralec Gladbacha Patrick Herrmann je bil obsojen na igranje z roko v kazenskem prostoru v sodniškem dodatku, kar je Buelterju dalo priložnost, da je spremenil rezultat z mesta.

Napadalec Schalkeja Simon Terodde je povzel čustveno praznovanje svoje ekipe.

"Ljudje tukaj - pogrešali so nas," je dejal.

"Čudovito je, da smo jim lahko dali točko v 93. minuti."

Werder Bremen je doma proti Stuttgartu z golom škotskega krilnega igralca Oliverja Burka v 95. minuti iztržil točko.

Dvokraki napad Bremna, Niclas Fuellkrug in Marvin Ducksch, sta se znova združili, kar je domače postavilo v četrti minuti.

Stuttgart je izenačil v 38. minuti prek Wataruja Enda in povedel z malo več kot deseterico prek Silasa Katompe Mvumpe, nato pa je Burke pozno osvojil točko za Bremen.

Augsburg je zmagal z 2-1 v gosteh pri Bayer Leverkusnu po zaslugi zadetka Andreja Hahna v 82. minuti, kar je še poglobilo težave Leverkusna brez zmage po njihovem zgodnjem izpadu iz nemškega pokala.

V nemški prestolnici je pod pritiskom Hertha iz Berlina remizirala z Eintrachtom iz Frankfurta (1:1). Frankfurt je imel pozno enajstmetrovko razveljavljeno na VAR in Hertha je zdržala in osvojila svojo prvo točko v sezoni.

V Sinsheimu je Hoffenheim po zaostanku z 2:0 zmagal s 3:2 proti impresivnemu Bochumu, zahvaljujoč golom nekdanjega branilca Liverpoola Ozana Kabaka, Christopha Baumgartnerja in strelu z glavo Munasa Dabburja v 88. minuti.

V petek je Dortmund dosegel tri zadetke v zadnjih 15 minutah v gosteh pri Freiburgu in zmagal s 3-1.

V nedeljo bo Wolfsburg gostoval pri Bayernu iz Münchna, medtem ko bo Mainz doma proti Union Berlinu.