Ricky Cawor reši Persipura pred porazom Guardiole in trener Burnleyja, pozitiven na Covid-19, Asnawi je odločen, da bo Ansan Greeners napredoval v K-League 1

Bali, - Pozni gol Rickyja Caworja je uspel pripeljati Persipura Jayapura v remi 1-1 s Perselo Lamongan v 18. tednu Lige 1 na stadionu I Wayan Dipta, Gianyar Regency, Bali, četrtek (1.6.2022).

Izpad papuanskega PON-a je v 90+6 minuti uspel zabiti gol in rešiti Persipura Jayapuro pred porazom. Persela Lamongan je prek novega napadalca Joseja Wilksona uspela povedati v 61. minuti.

S tem remijem sta obe ekipi še vedno v coni na izpadanje na lestvici Lige 1, kjer je bil Persipura na 17. mestu s 14 točkami. Medtem ko je Persela na 16. mestu z rezultatom 15 točk iz 18 tekem.

V prvem polčasu je Persipura Jayapura prevzel pobudo za prvi napad. Vezist Gunansar Mandowen je uspel streljati, vratar Persela Lamongan Dwi Kuswanto pa je uspel ubraniti v 13. minuti, Persela pa je odgovoril z glavo Jabarja Sharze s podajo Guilhermeja Batate, ki je še vedno odbil čez prečko Fitrula Dwija.

Moštvo Laskar Joko Tingkir je znova zagrozilo, tokrat z glavo novega strelca Joseja Wilksona. Na žalost njegova prizadevanja še vedno visijo čez prečko.

Persela Lamongan je uspela doseči gol v podaljšku prvega polčasa prek Riyatna Abiyoso. Vendar sodnik ni odobril zadetka, saj je bil 22-letni igralec že v ofsajdu, zaradi česar je rezultat 0:0 trajal do polčasa.

V drugem polčasu je pobudo za napad najprej prevzela Persela Lamongan. Jose Wilkson je na začetku prvega polčasa imel čas za močan udarec izven kazenskega prostora, a se je vseeno odbil od tarče.

V 61. minuti je končno lahko povedla Persela Lamongan, ko je Jose Wilkson uspel prebiti obrambo Persipure in sprožil močan strel, ki je premagal vratarja Fitrula Dwija in spremenil rezultat na 1:0.

Uspešno je zmagal z enim golom, Persela je bil bolj udoben pri igri in rezervni Radiansyah je imel priložnost, vendar je njegov strel vseeno ubranil Fitrul Dwi.

V podaljšku drugega polčasa je Persipura končno dosegel izenačenje prek mladega napadalca Rickyja Caworja, ki je v 90+6 minuti uspel izstreliti žogico Dwija Kuswanta in tako je rezultat 1-1 trajal do dolgega žvižga. zvenelo.