La Liga: Atletico Madrid drži Villarreal v osupljivem dvoboju

Geoffrey Kondogbia je rešil točko Atletico Madridu z udarcem v drugem polčasu, ki je prvakom zagotovil remi z 2:2 z Villarrealom v osupljivem obračunu La Lige v nedeljo.

Napadalec Angel Correa je dosegel sijajen gol z sredine igrišča in prevedel Atletico v vodstvo, a je Pau Torres izenačil, potem ko je v 29. minuti skočil na odbito žogo po prostem strelu.

Villarreal je šel naprej v začetku drugega polčasa, potem ko je Alberto Moreno streljal v nizkem strelu, Kondogbia pa je poskrbel, da si je Atletico prislužil del točk, ko je zadel mimo vratarja Geronima Rullija.

Atletico je četrti na lestvici s 33 točkami na 20 tekmah in 16 točk zaostanka za vodilnim Real Madridom. Villarreal je tik pred evropskim mestom, osmi z 29 točkami.

Atleticov Correa je v sredinskem krogu prestregel podajo Danija Pareja in z bleščečim naporom lobal Rullija za zadetek.

»Rullija zelo dobro poznam in vem, da se rad drži daleč stran od cilja. Torej, ko sem to videl, sem šel all-in in udarec je bil pravi," je Correa povedal novinarjem.

Zdelo se je, da je Jan Oblak ohranil vodstvo Atletica, ko je v 23. minuti blokiral enajstmetrovko Gerarda Morena, toda Torres je ob odbiti žogo poskočil in izenačil na 1-1.

Gostitelji so nato nadaljevali, ko je Gerard Moreno žogo zdrsnil do Alberta Morena, ki je žogo zabil v zadnji del mreže.

Vendar pa je njihovo vodstvo trajalo manj kot 10 minut, saj je Kondogbiin udarec Atleticu zagotovil točko.

Atletico je bil zmanjšan na 10 mož v zadnjih sekundah, ko je bil Kondogbia izključen zaradi drugega rumenega kartona.

Pred tem v nedeljo je drugouvrščena Sevilla z zgodnjim golom Rafa Mira zagotovila zmago proti Getafeju z 1:0. Za vodilnim Realom zaostajajo za pet točk z igro manj.