Економија и Бизнис Вести

Рукометни ЕУРО: Хрватска пада у борби против светског шампиона Данске

Тим Хрвоја Хорвата морао је да победи Данску да би одржао наде и током већег дела меча водили су добру борбу против више фенси Данаца.

Као што се и очекивало, Данска је почела снажно и средином првог полувремена изашла је на предност од 4 гола. Али онда је кренула хрватска борба, потпомогнута гласном подршком великог контингента навијача у арени.

Агресивна одбрана одржала би Данце без голова више од пет минута, док би Хрватска изједначила резултат са Марином Марићем и Матеом Марашем Клиничним испред гола.

Хрватска је отишла у слом само 12-11 и иако је Данска боље почела друго полувреме, Хрватска би поново показала борбу и скупила се да би се вратила на један гол.

Са 10 минута до краја, Данска је водила са три гола и иако би Хрватска смањила заостатак на два гола у фазама, нису могли да врате вођство и Данска је победила у мечу са 27-25.

Хрватској за сада остаје само понос да игра и преостале су јој још две утакмице, прво у понедељак против Исланда, а затим против Холандије у среду.