Друштво Вести

Канада – Сиакам, Репторси су победили Хорнетсе са 116-101 за шесту узастопну победу

Гери Трент млађи постигао је 24 поена, а Фред ВанВлит и ОГ Ануноби по 20 поена за Репторсе, који су убедљивом победом започели низ од осам од девет утакмица у гостима. Скоти Барнс је додао 15 поена док су стартери Репторса постигли свих осим 13 поена.

Мајлс Бриџис је постигао 25 поена и предводи Хорнетсе, који су изгубили пету узастопну утакмицу. Шарлот је имао још једну лошу игру у офанзиви, шутирајући 41,1% из игре и 22,5% са 3 поена.

ЛаМело Бол, који је неколико сати пре утакмице именован као замена за Ол-стар меч, завршио је са 15 поена и девет асистенција за Хорнетсе.

Сиакам, играч недеље у Источној конференцији НБА, дао је тон у првом полувремену, шутирајући 6 од 9 са паркета за 14 поена уз шест скокова и пет асистенција док су Репторси отворили предност од 23 поена.

Шарлот је смањила предност на три у трећој четвртини након што је добила велико појачање од Терија Розијеа и Пи Џеј Вашингтона, али изгледа да је остала без горива. Розије је завршио са 20 поена.

Репторси су одложили утакмицу након два минута након што је Ануноби закуцао у бекству.

Борбени Хорнетси, који су због повреда остали без Кодија Мартина и Џејмса Букнајта, изгубили су Гордона Хејворда за утакмицу након што је угануо леви скочни зглоб у првој четвртини. Хејворд се мучио откако је пропустио шест утакмица док је био у протоколима ЦОВИД-19, направивши само 3 од 23 ударца са терена. Али, тренер Џејмс Борего је рачунао на њега да помогне младом тиму да изађе из кризе.

Шарлот се мучила са дужином Репторса, преокренувши лопту девет пута у првом полувремену, што је довело до 14 поена Торонта.

ТИП-ИНС

Рапторс: Шут 42,9% (15 од 35) из распона од 3 поена. … Направио само 19 од 29 слободних бацања.

Хорнетси: Надмашили Репторсе са 58-48. … Келли Оубре је била 0 за 8 са велике удаљености, али је имала 17 поена. … Пао на 0-3 на свом поретку од четири утакмице.