Рхинос, ЦАПС Утд деле плен

Тадиус Маниепо у МУТАРЕ

Црни носорози. . . . . . . . . (0)1

ЦАПС Унитед . . . . . . . . . (1)1

ЦАПС УНИТЕД су приредили хвале вредну представу упркос томе што су примили у касном другом полувремену у овој узбудљивој фудбалској утакмици Цастле Лагер Премиерсхип јуче у Сакубви.

У дану у којем је Булаваио Цхиефс јуче на Лувевеу шокирао шампиона ФК Платинум резултатом 2-0, Макепекепе је отворио гол преко Вилијама Манонда у првом минуту, док је Аллан Гахадзиква изједначио за Рхиносе крајем другог полувремена.

Углавном се очекивало да ће Зелена машина посустати у овој утакмици, с обзиром да су тренирали само осам дана припремајући се за ову утакмицу јер су њихови играчи захтевали преостале плате које им дугују.

Али када су јуче умарширали на терен, њихов говор тела је изражавао управо супротно.

Били су гладнији и борили се за сваку лопту и доминирали у првом полувремену.

Са осам промена у тиму који је последњи меч у лиги одиграо у децембру, Макепекепе је увек изгледао претеће и на папиру и на терену.

Са повратком Девоном Чафом који је контролисао везни ред, Денисом Дауда и Линколном Мангаиром који су водили одбрану и Манондом као и Клајвом Августом у нападу, играчи које је тренирао Лојд Читембве изгледали су веома добро подмазани.

Зеленој машини није требало дуго да покаже да мисле са Даудиним узвишеним пасом који је пронашао Фенијаса Бамусија на боку. Пејси крилни играч се пробио поред гомиле запрепашћених дефанзиваца Црних носорога пре него што се повукао са линије.

Манондо је био у доброј позицији да погоди на отварању и изненада је меч почео.

Очајнички желећи да одвоје дивове из Харареа, Црни носорози су се пробудили и покренули непрекидне нападе на Зелену машину.

У три наврата, играчи Херберта „Јомпано’’ Маруве су могли да дођу до изједначења, али је нервозни, али талентовани Дензел Мутудза одбацио све шансе које су му се брзо пружиле.

У дужим периодима другог полувремена у којима је Марува увео три замене, Нгандуа Мангала, Винсента Мхандуа и Џоа Њабиндеа, док је притискао гол, Црни носорози су подивали шатор унутар половине Макепекепеа.

И војни тим је требало да изједначи, али Мханду некако није успео да усмери два покушаја из петерца упркос томе што се нашао без надзора. Како је време истекло, ЦАПС Јунајтед је укључио ултра-одбрамбени режим и чинило се да је функционисало све док искусни Аллан Гахадзиква није дошао уместо заморног Кристофера Брајтона.

Другопласирани играч фудбалске звезде године 2010. Гахаџиква ухватио се за скок након што је Мхандуов покушај блокиран, а голман ЦАПС Јунајтеда Симба Чинани није имао шансе.

Читембве је сматрао да су његови изабраници требало да победе у овом мечу, али је изразио задовољство начином на који су се играчи пријавили.

„Моји момци су скинули чарапе и то је било галантно од њих. Добити поен након онога што се дешавало последњих недеља је нешто за похвалу“, рекао је Читембве.

„Веома сам задовољан како су моји момци играли. Контролисали смо прво полувреме и можда бисмо дали више да смо имали среће, али такав је фудбал.

„Задовољан сам како смо играли.

КЕПС Јунајтед, који је могао да добије меч одмах на самрти да је Аугусто добро усмерио свој напор након што је заокружио голмана Рхиноса Стенлија Чапету, сада је свој број поена повећао на три у исто толико мечева. Носорози су сада на пет бодова након исто толико утакмица.

Тимови

Црни носорози: Стенли Чаквана, Фараи Банда, Колен Кварамба, Герет Мадхејк, Мир Макаха (Кит Мадера 71 мин), Ешвард Фири, Грејси Мулеја (Џо Ниабинде 47 мин), Брајтон Кристофер (Алан Гахаџиква, В Ден Мујсент 67 мин) 47 мин), Стенли Мурове (Нганду Мангала 40 мин) , Таванда Ниамандве

КАПС Јунајтед: Симбараше Чинани, Денис Дауда, Линколн Мангаира, Џозеф Тулани, Валентин Мусарурва, Девон Чафа, Фенијас Бамуси, Родвел Чињенгетере, Клајв Августо, Вилијам Манондо (Ијан Ниони 70 мин), Роналд Читијо