Спорт Вести

Лака победа над норвешким дубловима, Ахсан/Хендра у полуфиналу Индијског опена

Њу Делхи, - Индонежански мушки дубл, Мохамед Ахсан и Хендра Сетаван пласирали су се у полуфинале Отвореног првенства Индије или Индије Опена, лаком победом над представницима Норвешке Торјус Флааттен/Вегард Рикхеим, петак (14.1.2022.) у Новом Делхи, Индија.

Ахсан/Хендра је требало само 26 минута да се отараси Фллаттен/Рикхеим. У полуфинале су прошли са резултатом 21-12 и 21-14.

На почетку меча Ахсан / Хендра су оставили за собом 2-4. Али онда је први носилац успео да изједначи на 4-4. Они су и тада водили до 7-4.

Флааттен/Рицкем је додао три поена у низу на 8, чиме је позиција била 14-8. Ахсан/Хендра, који су далеко искуснији, наставили су са поенима и прву утакмицу завршили са 21-12 за 10 минута.

У другој утакмици Ахсан/Хнедра је поново заостао са 2-4. Они су потом следили њихов пример и успели да поведу са 11-9 у интервалу друге утакмице. Ахсан/Хендра је потом наставио без проблема и завршио другу утакмицу резултатом 21-14 за 16 минута.

У полуфиналу, Ахсан/Хендра ће се састати са малезијским паром Онг Ју Син/Тео Ее Ји. Они су трећи носилац на овом првенству. Онг/Тео се пласирао у полуфинале пошто је победио осмог носиоца индијског дубла Венката Гаурава Прасада/Јухија Девангана.