Спорт Вести

Садио Мане, један гол, Сенегал и Куп Афричких нација Адама Траоре открива захтев тренера Барселоне да себи Лига 1: Реми против ПСИС-а, Персебаја помера Персиба са трећег места

Јаонде, - Допринос Садија Манеа од једног гола помогао је Сенегалу да се квалификује у финале Афричког купа нација другу годину заредом након што је победио Буркину Фасо са 3-1 у полуфиналу у Јаондеу, у четвртак (2.3.2022.) рано ујутро ВИБ . Утакмица није била лака за Сенегал.

Након што је у првом полувремену био без голова упркос томе што је имао два казнена ударца које је касније судија поништио након што је видео ВАР.

Али Сенегал није дозволио да се противник подигне. Четири минута касније, Мане је повећао заостатак и обезбедио победу Сенегала од 3-1.

Један гол и једна асистенција учинили су да је Садио Мане изабран за играча утакмице.

Сенегал у финалном колу није чекао победника између Камеруна и Египта, који је одигран тек у петак (2.4.2022.) рано јутрос.